Andrzejki na Kudłaczach – 26-27.11.2022

Jadalnia schroniska na Kudłaczach prowadzonego przez Państwa Knofliczków. Fot. Michał Sośnicki (za stroną schroniska).

Trwają przygotowania do organizacji imprezy andrzejkowej w listopadzie br. Po 3 latach przerwy, tradycyjne spotkanie planujemy odbyć (już po raz 3.) na Kudłaczach w Beskidzie Myślenickim. Sobotnią wycieczkę planujemy uzupełnić zwiedzaniem Obserwatorium Astronomicznego na Lubomirze (lub, w razie bezchmurnej pogody, pokazem jesiennego nieba).

Trasę wycieczki, po konsultacji z oddziałowym przewodnikiem Michałem Myśliwcem, planujemy tradycyjną tj. z Poręby (gdzie pod sklepem lub kościołem zostawiamy samochody) przez oba Kamienniki, Suchą Przełęcz (z pomnikiem poległych partyzantów Oddziału „Murawa”) i Łysinę. Do Obserwatorium spodziewamy się dotrzeć o zmierzchu, około 16 (czasu środkowoeuropejskiego, CET) a do schroniska już po ciemku, około 19-20.

Jedna ze schroniskowych „trójek”. Fot. Michał Sośnicki.

Przewidywane koszta za 1 osobę to około 25 zł za zwiedzanie Lubomira i 50 zł za nocleg (wymagany śpiwór) + 20 zł opcjonalnej dopłaty za pościel. Schronisko prowadzi bufet z ciepłymi posiłkami i napojami. Założyliśmy wstępnie rezerwację w schronisku na 15 osób (trzeba będzie ją potwierdzić we wrześniu), jednorazowo Obserwatorium może zwiedzić 20 osób.

Mamy uzgodnioną możliwość śpiewogrania do 23 na jadalni a potem, jeśli znajdą się chętni – w pokojach. Przewidujemy wycieczkę w sobotę, a w niedzielę – zejście do samochodów.

Widok na schronisko od polany. Fot. Michał Sośnicki (za stroną schroniska PTTK na Kudłaczach).

Zapisy pod moim nr 606 695 121 (w godz. 8-21) lub mailem marcinet1 <at> gmail <dot> com. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zalecane zakładanie ubioru i obuwia stosownie do warunków atmosferycznych (kilka razy na naszych imprezach andrzejkowych spadał pierwszy śnieg i ściskał mróz). Uczestnicy ubezpieczają się indywidualnie i biorą udział na własną odpowiedzialność.

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku i… do zobaczenia na szlaku!

Doktorek

PS. Linki do relacji z poprzednich Andrzejek na Kudłaczach w 2015 i 2017 r. – tutaj i tutaj. Link do strony Obserwatorium – tutaj. Link do strony schroniska na Kudłaczach – tutaj.