Andrzejki na Kudłaczach – AKTUALIZACJA

Jadalnia schroniska na Kudłaczach prowadzonego przez Państwa Knofliczków. Fot. Michał Sośnicki (za stroną schroniska).

Uprzejmie informuję, że zapisy na imprezę andrzejkową są już zamknięte.

Po 3 latach przerwy, tradycyjne spotkanie planujemy jako Oddział odbyć (już po raz 3.) na Kudłaczach w Beskidzie Myślenickim.

Trasę wycieczki planuję tradycyjną tj. ruszymy ok. 10:00-10:15 z Poręby (gdzie na parkingu pod kościołem zostawiamy samochody) przez oba Kamienniki, Suchą Przełęcz (z pomnikiem poległych partyzantów Oddziału „Murawa”) i Łysinę. Pod Obserwatorium spodziewam się dotrzeć po południu około 14-15 (czasu środkowoeuropejskiego, CET) a do schroniska o zmierzchu, około 16:30.

Jedna ze schroniskowych „trójek”. Fot. Michał Sośnicki.

Przewidywane koszta za 1 osobę to ok. 60 zł za nocleg (wymagany śpiwór) + 25 zł opcjonalnej dopłaty za pościel. Schronisko prowadzi bufet z ciepłymi posiłkami i napojami. Przewidujemy udział 11 osób (na nocleg). Mam uzgodnioną możliwość śpiewogrania do 22 na jadalni.

Zapisy pod moim nr 606 695 121 (w godz. 8-21) lub mailem marcinet1 <at> gmail <dot> com.

Widok na schronisko od polany. Fot. Michał Sośnicki (za stroną schroniska PTTK na Kudłaczach).

Zalecane zakładanie ubioru i obuwia stosownie do warunków atmosferycznych (kilka razy na naszych imprezach andrzejkowych padał śnieg i ściskał mróz, tak będzie i tym razem). Uczestnicy ubezpieczają się indywidualnie i biorą udział na własną odpowiedzialność.

W schronisku obowiązuje zmienne obuwie (przynajmniej w części mieszkalnej). Zaleca się też – ze względu na wieczorną porę dojścia – wzięcie ze sobą latarek-czołówek. Na prośbę Pani Agaty Knofliczek proszę o zgłaszanie do mnie wcześniej zapotrzebowania na pościel.

Zapraszam wszystkich bez wyjątku i… do zobaczenia na szlaku!

Doktorek

PS. Linki do relacji z poprzednich Andrzejek na Kudłaczach w 2015 i 2017 r. – tutaj i tutaj. Link do strony Obserwatorium – tutaj. Link do strony schroniska na Kudłaczach – tutaj.