Przewodnicy

Krakowski Oddział PTT posiada własną kadrę przewodnicką, posiadającą uprawnienia państwowe lub organizacyjne. Ludzie Ci odpowiedzialni są za organizację i przebieg wycieczek górskich oraz dbanie o budowanie świadomości pewnego stylu uprawiania turystyki górskiej, który jest bliski ideałom Towarzystwa. Zgodnie ze Statutem PTT, na wycieczkach organizowanych przez Towarzystwo, przewodnicy i przewodnicy GOT PTT nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę.

NikodemNikodem Frodyma
Wiceprezes PTT w dwóch kadencjach, członek zarządu krakowskiego Oddziału PTT. Z wykształcenia fizyk. Współtwórca „Pamiętnika PTT”. Autor „Rajdu Collegium Physicum”, który miał już 9 edycji. Jeden z najbardziej aktywnych działaczy całego Towarzystwa.

 

Posiadane uprawnienia:
1. Przewodnik GOT PTT

 

20131130-IMG_3253Robert Stanisławski
Członek Prezydium ZG ZG PTT, Inicjator i Prezes Koła PTT przy Jednostce Wojskowej 4658 Kraków-Balice. Organizator wielu wyjazdów kołowych po górach Polski i Słowacji. Pasjonat gór. Zawodowy żołnierz.

 

Posiadane uprawnienia:
1. Przewodnik beskidzki III kl. – obszar górski Beskidy Zachodnie część wschodnia;
– licencja na : Babiogórski Park Narodowy , Gorczański Park Narodowy , Pieniński Park Narodowy;
2. Pilot wycieczek
3. Przewodnik GOT PTT

 

20130817-IMG_2353Michał Myśliwiec
Prezes Oddziału PTT w Krakowie. Członek Prezydium ZG PTT w V i VI Kadencji. Miłośnik narciarstwa śladowego, kolarstwa górskiego, nawigacji GPS oraz fotografii. Z zawodu informatyk, przedsiębiorca branży IT, muzyk w będącym na pograniczu nurtu piosenki turystycznej i poezji śpiewanej  zespole „Zielony Szlak”.

Posiadane uprawnienia:
1. Przewodnik beskidzki III kl – całe Beskidy
2. Pilot wycieczek
3. Przewodnik GOT PTT

 

Marzena KozyraMarzena Kozyra
Doktorantka w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dysponuje sporym wachlarzem uprawnień i wiedzy. Prawdziwa pasjonatka turystyki górskiej, nizinnej i miejskiej.

 

Posiadane uprawnienia:
1. Przewodnik beskidzki III kl. obszar górski Beskidy Zachodnie część wschodnia
2. Pilot wycieczek
3. Przewodnik terenowy po Małopolsce
4. Przewodnik po Krakowie

20131130-IMG_3275Paweł Rumian
Analityk danych w poważnej korporacji, informatyk, z wykształcenia fizyk, inżynier. O garniturze i ścisłym umyśle zapomina w schronisku, szczególnie  przy gitarze. Człowiek o niebywałej ekspresji i nietuzinkowym sposobie bycia. Kurs kończył u samych „Harnasi”. Były prezes naszego Oddziału.

 

Posiadane uprawnienia:
1. Przewodnik Beskidzki III kl. obszar górski Beskidy Zachodnie część zachodnia
2. Pilot wycieczek