Rocznicowe seminarium projektu CREDO w Krakowie, 30-31.08.2017

Plakat anonsujący spotkanie CREDO w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie, ul. Radzikowskiego 152 (obok Ronda Ofiar Katynia), 30-31.08.2017.

Plakat anonsujący spotkanie CREDO w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie, ul. Radzikowskiego 152 (obok Ronda Ofiar Katynia), 30-31.08.2017.

Szanowni Państwo,

Upływa rok od ostatniego dużego spotkania naukowego (można je, jak myślę, określić jako seminarium) poświęconego współpracy w ramach projektu CREDO. Państwo zapewne wiedzą, ale pozwolę sobie przypomnieć że dotyczy on kaskad cząstek promieniowania kosmicznego jakie pojawiają się w atmosferze Ziemi i formuja tzw. wielkie pęki (showers), które z kolei mogą być wykryte przez sieć detektorów a ich kierunek przyjścia wyznaczony na podstawie triangulacji.

Szybkimi krokami nadchodzi 30-31 sierpnia w które to dni osoby związane z współpracą CREDO zapraszaja wszystkich chętnych na spotkanie rocznicowe i cykl wykładów poświęconych CREDO. Odbędzie się ono w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN na krakowskich Bronowicach (dokładniej, w sali seminaryjnej nr 5301) i jest otwarte dla wszystkich potencjalnych uczestników, zarówno tych którzy chcą tylko posłuchać jak i tych pragnących sie czynnie włączyć w ów projekt.

Seminarium z wykładami odbędzie się we środę, 30 sierpnia natomiast spotkanie robocze – 31 sierpnia. Mamy ogromną nadzieję wielu z Państwa tam zobaczyć. Spotkanie służy propagowaniu prawdziwej, rzetelnej nauki i włączeniu nowych osób w jej profesjonalne wydanie bądź w jej popularyzację. Zapraszamy w imieniu organizatorów, doc. Piotra Homoli i doc. Krzysztofa Woźniaka.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresami:

http://credo.science/anniversary2017/

https://indico.ifj.edu.pl/indico/event/182/overview

Do zobaczenia na spotkaniu CREDO w Krakowie!

Marcin Kolonko, PTMA i PTT Kraków