Powitajmy Nowy Rok na Śnieżnicy, 31.12.2015 – 3.1.2016. Aktualizacja z 3.12.2015.

Zarezerwowany przez nas budynek Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy.

Zarezerwowany przez nas budynek Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy.

Mamy dla Was jeszcze jedną propozycję, skierowaną do turystów, narciarzy, wędrowników i osób doceniających walory duchowe krajobrazu – spędźmy razem Sylwestra na Śnieżnicy!

Pamiętacie Ośrodek Rekolekcyjny na Śnieżnicy? Miał stać się Stacją Turystyczną PTT ale ostatecznie do tego nie doszło. Odbyło się tam spotkanie PTT, a po dziś dzień ośrodkiem opiekuje się – na wzór Bacy na Mładej Horze – ks. Jan Zając i Pani Grażynka.

Udaliśmy się tam w jedno z poniedziałkowych, sierpniowych popołudniów (Doktorek i Basia, nasz Wiceprezes) na rekonesans i wstępne omówienie warunków – i zostaliśmy ugoszczeni herbatą, prostą strawą i zaproszeni do przybycia całym Oddziałem między 31 grudnia (czwartek) po południu a 3 stycznia (niedziela) w południe. Nie trzeba brać nawet dnia urlopu (piątek wypada w Nowy Rok) a wszystko na miejscu będzie zapewnione!

Wystarczy dojechać do Przełęczy Gruszowiec, tam zostawić auto na przydomowym parkingu (za zgodą gospodarzy) i wspiąć się półgodzinnym spacerem do Ośrodka Rekolekcyjnego. Tam czekać będzie bigos, 22 miejsca noclegowe w pokojach 2- i 4-osobowych, strawa duchowa (w postaci Pasterki i Mszy w niedzielę rano, acz uczestnictwo jest dobrowolne), świetlica i towarzystwo innych grup.

Można spokojnie przywieźć gitarę i butelkę wina czy szampana, narty (obok jest wyciąg) oraz koniecznie dobry humor. Można wyjść na szczyt Śnieżnicy, można popijać herbatkę w środku, grunt to się dobrze czuć i bawić. Jednocześnie dziękujemy tutaj za poprzednie wyjazdy sylwestrowe i feryjne nieocenionemu ks. Szczepanowi Gackowi który pozostaje rezydentem na parafii w Gliczarowie.

Strona organizacyjna: koszt 55 zł / osobodzień, w tym nocleg i 3 posiłki do syta. Dojazd 70 km z Krakowa, przez Lubień i Mszanę Dolną do Gruszowca. Pomieszczenia są ogrzewane a kościół jest 5 metrów od budynku noclegowego. W imprezie bierzemy udział na własną odpowiedzialność a dzieci muszą być pod opieką rodziców/opiekunów. Ubezpieczamy się indywidualnie, koszta przejazdu i parkowania na Gruszowcu rozliczamy z kierowcą.

Zapisy – Marcin Kolonko, tel. 606-695-121 poniedziałek – czwartek w godzinach 16-21 lub marcinet1@gmail.com. Pieniędzy nie zbieramy, sprawy finansowe będziemy regulowali na miejscu, na podstawie listy obecności, gotówką.

Można przyjąć, że koszt 3-dniowego pobytu z wyżywieniem i (rozliczanego z kierowcą) dojazdu powinien się zamknąć w 200 zł / osobę – to rzędu połowy cen proponowanych w schroniskach PTTK (z uwagi na koszt obowiązkowej zabawy sylwestrowej). Posiłki wegetariańskie można zamawiać 3 dni wcześniej.

Zapisy przyjmujemy do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, tj. 24.12.2015. Można zdeklarować mniejszą niż 3 liczbę nocy. Planujemy imprezę muzyczno-taneczną, wobec czego weźcie swoje ulubione płyty/kasety bo mogą wzbogacić nasz repertuar.

Do zobaczenia na Śnieżnicy!

Doktorek