„Co słychać?” nr 3 (315) / 2017

Marcowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera relacja ze spotkania delegacji zarządów głównych PTT i SVTS w Żylinie.

Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy zachętę do dokonywania przedpłat na 25. tom „Pamiętnika PTT” wraz ze szczegółowymi opisem zawartości tomu, a także wzmiankę o testach pociągu Pendolino w Zakopanem.

Tradycyjnie najbogatszy jest dział „z życia Oddziałów”. Przeczytamy w nim o XXXII Zimowym Wejściu na Babią Górę, dwóch tatrzańskich wycieczkach Koła PTT „Sabałowy Klan” z Opola oraz już w bardziej wiosennym klimacie wyjeździe O/Ostrzeszów do Gołuchowa czy VIII Dęblińskim Dniu Wróbla. Działalność PTT wśród dzieci i młodzieży przybliżają dwa artykuły: „VIII Powiatowy Rajd na Orientację w Chrzanowie” oraz „VIII Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach w Tarnowie”. Dział ten uzupełnia informacja o wyborze władze Koła PTT w Gdańsku oraz wycieczce szkoleniowej przewodników z O/Bielsko-Biała po Bielskim Syjonie.

W numerze znajdziemy także wspomnienia naszych dwóch kolegów, którzy odeszli w marcu br. Waldemar Skórnicki wspomina Henryka Pokrowskiego, byłego prezesa Oddziału PTT im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, a Celina Skowron przybliża sylwetkę Jerzego Kołodziejczyka, reżysera filmowego i scenarzysty.

Numer uzupełniają zaproszenia na Spotkania na Pokuciu – „Warsztaty Rafajłowskie 2017” oraz organizowaną przez bielsko-bialski oddział PTT – akcję „Sprzątamy Beskidy z PTT 2017”, a także tradycyjny o tej porze roku apel o przekazanie 1% podatku dla Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,52 MB)

Redakcja „Co słychać?”