Astro-meteo-notek ciąg dalszy – Akademia CMM

Szanowni,

Umieszczam na stronie PTT odnośnik do stron Akademii CMM – czyli takiego wewnętrznego portalu Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB, w skład którego wchodzi i mój zakład.

Kliknij w link tutaj.

Akademia CMM obejmuje aktualnie około 40 tekstów popularnonaukowych z dziedziny meteorologii i astronomii, pisanych przez różne osoby. Część z tych tekstów ukazywała się potem w elektronicznej wersji „Uranii” – dwumiesięcznika dla amatorów astronomii i fizyki.

Nie chcę zaspokajać tutaj jakiejś swojej próżności, ale wydaje mi się, że wiele z tych wpisów (pisanych przez moich Kolegów po fachu) posiada wartość popularyzatorską. Czy wiecie, co to jest temperatura punktu rosy albo sondaż aerologiczny? Ja czasem miewałem z tym problemy.

Link ten obejmuje wpisy z ostatniego półtora roku. Traktujcie go jako kontynuację i rozszerzenie „Astro-notek” wydanych 3 i pół roku temu. I więcej: skarbnicę wiedzy meteorologicznej zdeponowaną na tej stronie przez wysokiej klasy fachowców z różnych przystających do meteorologii dziedzin, z którymi mam zaszczyt pracować.

Pozdrawiam i udanej lektury!

Doktorek