Zaproszenie: Weźmy udział w wielkopiątkowej drodze krzyżowej PTT na Mogielicę

mini-plakat-mogielicaW Wielki Piątek, 18 kwietnia, zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej drodze krzyżowej z Jurkowa na szczyt Mogielicy w Beskidzie Wyspowym. Spotkanie to weszło już do kanonu imprez Towarzystwa i uczestniczą w nim członkowie większości naszych oddziałów i kół. Jest organizowane przez Oddział PTT „Carpatia” z Mielca już po raz 15.
Mogielica (1171m) to najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Jest to jeden z najpiękniejszych i wciąż jeszcze dzikich obszarów w Beskidach Zachodnich. Ze szczytu rozciąga się przepiękna i rozległa panorama na południe. Góra zagrożona jest pomysłem zbudowania na niej dużej stacji narciarskiej.

Mogielica_panorama_a1
Program:

09:00 – Modlitwa w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie
09:30 – Wędrówka na szczyt Mogielicy połączona z rozważaniem stacji drogi krzyżowej (rozważania prowadzi ks. Marek Wojak z Gromnika)
ok 14:00 – Zejście ze szczytu na przeł. Rydza Śmigłego, skąd uczestnicy zostaną zwiezieni do Jurkowa)

Co zabrać:
Ubiór powinien być dostosowany do aktualnie panujących warunków. O tej porze roku w rejonie podszczytowym Mogielicy może zalegać sporo śniegu. Warto zabrać:
– prowiant,
– termos z herbatą,
– kijki trekkingowe,
– ochraniacze błotno-śniegowe, tzw. stoptuty.

Informacje:
Osoby zainteresowane wyjazdem do Jurkowa proszone są o kontakt z Michałem Myśliwcem (michal <at> ptt.org.pl kom 608445016). Przy odpowiedniej ilości chętnych uda się zorganizować busa.
Impreza ma charakter spotkania towarzyskiego. Uczestnicy biorą w niej udział na własną odpowiedzialność, powinni się też sami ubezpieczyć.