Zaproszenie: Uroczyste spotkanie z okazji 90 lecia założenia Oddziału PTT w Krakowie

20131217_v517 grudnia 2013 roku zapraszamy na wyjątkowe i uroczyste spotkanie z okazji 90 lecia założenia Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w naszym lokalu przy ul. Traugutta 4 o godzinie 18:00.

Towarzystwo Tatrzańskie, a następnie Polskie Towarzystwo Tatrzańskie miało swoją siedzibę w Krakowie już od 1874 roku. Dopiero jednak po odzyskaniu niepodległości mogły powstawać nowe oddziały Towarzystwa, także na nizinach, w dawnych zaborach pruskim i rosyjskim i doszło do zmiany nazwy towarzystwa na Polskie Towarzystwo Tatrzańskie i zmian w statucie. Musiał się zatem wyodrębnić oddział PTT w Krakowie, posiadający osobowość prawną. Pierwsze zgromadzenie oddział PTT w Krakowie odbyło się 14 kwietnia 1923 roku. Najwyższy zatem czas, by jeszcze w tym roku zorganizować uroczyste spotkanie oddziału na tę okoliczność i powiedzieć coś o historii dawnego i współczesnego oddziału PTT w Krakowie. Przypominam, że rok 2013 jest także 30 rokiem od założenia obecnego Oddziału PTT. Przypomni nam o tym wszystkim Antoni Leon Dawidowicz

Członkowie wierni naszemu oddziałowi otrzymają srebrne odznaki za XX lat w PTT, a należący nieco krócej, choćby z racji wieku, dyplomy za X lat w PTT – jedne i drugie wyróżnienia uchwalone jeszcze przez poprzedni Zarząd Główny. Wspomnimy, ile to naszych znanych członków już odeszło, nie jest już w naszym gronie.

Program spotkania:

  • Prelekcja prof. Antoniego Leona Dawidowicza o historii krakowskiego Oddziału PTT
  • Wręczenie odznak „20 lat w PTT” oraz dyplomów „10 lat w PTT” dla doświadczonych stażem członków.
  • Luźne spotkanie towarzyskie przy oddziałowym stole (przyniesione ze sobą poczęstunek i napoje bardzo mile widziane)
  • Ktoś z pewnością przyniesie gitarę

Spotkaniem tym zakończymy oficjalną działalność naszego Oddziału w roku 2013 Serdecznie zapraszamy na nie naszych członków i przyjaciół, zwłaszcza tych długoletnich.