Zaproszenie: 27.01.2015 – Spotkanie autorskie z Jarkiem Majchrem na temat albumu pt. „Śladami pierwszych turystów i fotografów”.

plakat_20150127Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarkiem Majchrem – pochodzącym z Opola dziennikarzem, grafikiem, artystą fotografikiem (ZPAF). Spotkanie to będzie poświęcone wydanemu niedawno albumowi pt. „Tatry – śladami pierwszych turystów i fotografów”. Książka jest kontynuacją zainteresowań autora historią opisywania Tatr nie tylko słowami lecz przede wszystkim obrazem fotograficznym.

Jarek Majcher (fot. ZPAF Opole)

Jarek Majcher – (fot. ZPAF Opole)

Jak sam autor pisze:

„W powszechnej świadomości miłośników literatury podróże w czasie są możliwe tylko dzięki specjalnym wehikułom skonstruowanym przez naukowców w tajnych laboratoriach. Album fotograficzny „Tatry – Śladami pierwszych turystów i fotografów” nie jest efektem pracy fizyka kwantowego. To dzieło artysty fotografika, który zaprasza Czytelnika na tatrzańskie ścieżki, prowadzące nie tylko do określonych punktów w przestrzeni, ale również do miejsc odległych w czasie nawet o 150 lat. Wtedy bowiem w Tatrach pojawili się pierwsi fotografowie pragnący ukazać szerokiej publiczności pejzaże znane dotąd tylko góralom i nielicznym naukowcom.”

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 27 stycznia 2015 o godzinie 18:00 w naszym lokalu przy ul Traugutta 4 w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!