Nowy tom „Pamiętnika PTT” w sprzedaży!

Obwoluta 21. tomu Pamiętnika PTT

Uprzejmie informujemy, że dzięki staraniom Nikodema Frodymy, Justyny Rybki i Basi Morawskiej-Nowak (z O/Kraków) a także Szymona Barona i Tomka Kwiatkowskiego drukarnię opuścił nowy, 21. tom „Pamiętnika PTT”. Część nakładu została we wtorek przetransportowana z drukarni do domu Basi ale większość jest przeznaczona do lokalu na Traugutta 4 skąd będzie rozprowadzany dalej.

Nowy tom został wydany z tematem przewodnim 140-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i zawiera szereg pogłębiających ten temat artykułów (w sekcji „140 lat dobrej tradycji”) autorstwa m.in. Prof. Z.J. Wójcika, czy Barbary Morawskiej-Nowak. W sekcji „Człowiek i góry” zamieszczono artykuły konkursowe – eseje na temat „Tatry i ja (…)” i „PTT jako dobre towarzystwo do uprawiania turystyki górskiej”.

W dziale „Dziedzictwo” szczególnie polecamy artykuł dr Antoniny Sebesty o hr. W. Zamoyskim. Tradycyjnie już dział „Ocalić od zapomnienia” traktuje o historii gór i turystyki – tych artykułów miłośnikom badania przeszłości nie trzeba reklamować. W dziale „Varia” 4 interesujące tematy autorstwa A. Maraska, J. Machulika, prof. Z.J. Ryna (który miał u nas miesiąc temu prelekcję o Andach) i sekretarz naszego oddziału, Marzeny Kozyry, o usytuowaniu TPN na tle innych parków narodowych.

Treści tego tomu dopełniają działy „Rocznice”, „Z kroniki żałobnej”, „Recenzje” i dokumentująca wszelką działalność poszczególnych oddziałów „Kronika PTT”.

Paczki z Pamiętnikami na Konarskiego

Cena pojedynczego tomu wynosi 25 zł a objętość prawie 460 stron – tylko nieco więcej niż 30-minutowy przejazd autostradą Kraków-Katowice. A frajda z lektury chyba nieco większa 🙂 W sam raz na długie zimowe wieczory.

Zapraszamy oddziały terenowe i indywidualne osoby do składania zamówień pod nr 12 634-05-89 (Basia Morawska-Nowak).

Doktorek