„Co słychać?” nr 9-10 (333-334) / 2018

Pierwsza strona łączonego 333-334 numeru "Co Słychać" (wrzesień-październik 2018).

Pierwsza strona łączonego 333-334 numeru „Co Słychać” (wrzesień-październik 2018).

Nieco opóźniony, wrześniowo-październikowy numer „Co słychać?” o objętości aż 24 stron otwiera smutna informacja o śmierci Józefa Michlika – Bacy z Mładej Hory. Poświęcone Bacy są dwa teksty. Znajdziemy tu także słowa, jakimi pożegnał go macierzysty Oddział PTT w Ostrzeszowie.

W dziale „z życia ZG PTT” przeczytamy o XXXIII Ogólnopolskim Spotkaniu Oddziałów PTT w Tąpadłach, X posiedzeniu Zarządu Głównego obecnej kadencji oraz w obszernym opracowaniu o V Konferencji Programowej PTT. Mamy możliwość zapoznać się tu także z omówieniem niedawno wydanego 26. tomu „Pamiętnika PTT”, połączonym z zapowiedzią treści następnego tomu oraz ze wspomnieniem Krzysztofa Kasprzyka z ostrowieckiego oddziału PTT. Sekcję tę uzupełnia treść wypowiedzi Włodka Janusika z V Konferencji Programowej PTT na temat działalności turystycznej seniorów.

Wśród niezwykle bogatych wieści „z życia Oddziałów” na pierwszy plan wysuwa się omówienie jubileuszów, które pod koniec października obchodziły oddziały z Chrzanowa i Radomia oraz koziańskie koło PTT. W tej części można przeczytać także o drugim etapie radomskiego rajdu „Góry bez granic z PTT”, symbolicznym zakończeniu sezonu przez sądecki oddział PTT, IV Rajdzie im. Czesława Klimczyka, który oświęcimskie koło PTT zorganizowało tym razem z Beskidzie Żywieckim, ostrowskim wyjeździe w Bieszczady oraz dwóch pobytach grup PTT z Opola na tatrzańskich szlakach. O krajoznawczych wyjazdach przeczytamy z dwóch tekstach z Dęblina oraz relacji z wyjazdu „Sabałowego Klanu” do Kazimierza Dolnego. Przeczytamy tu także o zdobyciu obu wierzchołków Elbrusa przez Tomasza Judę z O/Tarnobrzeg oraz nowej odznace turystycznej „Szlak Trzech Pogórzy”, wprowadzonej przez Oddział PTT z Tarnowa. Tę część uzupełnia informacja o udziale wolontariuszy z PTT w corocznej inwentaryzacji zwierzyny na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, IX Powiatowym Rajdzie na Orientację zorganizowanym przez Oddział PTT z Chrzanowa oraz wyróżnieniach przyznanych z okazji Światowego Dnia Turystyki w Bielsku-Białej i Nowym Sączu.

W dalszej części numeru możemy zapoznać się z relacją z uroczystości ku czci polskich legionistów w Syhocie Marmaroskim, IV Zjeździe Karpackim, który odbył się w Nowym Sączu, 95-leciu rocznika „Wierchy”, a także o tym, jak Kalisz świętuje 180 rocznicę urodzin Adama Asnyka, któremu poświęcony będzie kolejny tom „Pamiętnika PTT”.

Numer uzupełnia zaproszenie na VI Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich, które odbędą się pod koniec stycznia w Kielcach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,77 MB)

Redakcja „Co słychać?”