„Co słychać?” nr 7-8 (367-368) / 2021

Strona tytułowa wakacyjnego numeru „Co Słychać” z lekko odświeżoną winietą i zmodyfikowanym sposobem składu.

Wakacyjny numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwierają relacje z rajdów rowerowych zorganizowanych przez Oddział PTT w Sosnowcu i Koło PTT w Kozach.

Dział „Z życia ZG PTT” przynosi nam krótki artykuł na temat działań zmierzących do utworzenia Turnickiego Parku Narodowego.

Wśród wieści z życia oddziałów znajdziemy informację o aktywności były członków Koła PTT „Sabałowy Klan” z Opola, odnowieniu map nowosądeckich szlaków spacerowych oraz zdobyciu dwóch szczytów zaliczanych do Korony Góry Polski przez kolegów z Sosnowca.

Okres wakacji to tradycyjnie czas ciekawych i dalekich podróży członków naszego Towarzystwa. Janusz Pilszak relacjonuje wędrówki po Górach Przeklętych, a Stefan Sytniewski przybliża wyjazd do Kirgistanu. Nieco bliżej zaprasza na Wojciech Szatkowski, który zachęca do wędrówek po tatrzańskich reglach.

Od wielu numerów przybliżamy tematy historyczne, które w końcu doczekały się swojego działu „Z kart historii…”. Przeczytamy w nim wspomnienia o Lionelu Terray’u i Michale Jagielle oraz, a także inne spojrzenie na zmianę granicy polsko-radzieckiej sprzed 70 lat.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,00 MB)

Redakcja „Co słychać?”