„Co słychać?” nr 5 (329) / 2018

Okładka 329. numeru "CS".

Okładka 329. numeru „CS”.

Majowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera relacja z inauguracji akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2018”, która miała miejsce w rejonie Klimczoka.

W dziale „z życia ZG PTT” przeczytamy o kursie znakarskim w Zyndranowej, majowych spotkaniach seniorów taternictwa oraz jubileuszu 50 lat pracy w turystyce Macieja Zaremby.

Wśród obszernych wieści „z życia Oddziałów” znajdziemy relacje z II edycji Wisła Guide Tour oraz obchodach katyńskich w Dęblinie. Możemy także zapoznać się z relacjami z topienia Marzanny podczas kolejnego spotkaniach oddziałów PTT z Łodzi i Warszawy oraz zorganizowanej po raz drugi akcji „Sprzątamy Góry Świętokrzyskie z PTT”. Przeczytamy także o dwóch nowych Szkolnych Kołach Krajoznawczych przy chrzanowskim oddziale oraz przyznanych po raz drugi przez Koło PTT w Kozach wyróżnieniach „Prowadzę na szczyt…”. Obszerny artykuł przybliża pierwszy etap radomskiego rajdu „Góry bez Granic z PTT”, dowiemy się także o III Biegu i Rajdzie Kurierów Sądeckich oraz wyjeździe ostrowieckiego PTT w góry Ukrainy. Dopełnieniem tego działu są relacje z seminarium Babiogórskiego Parku Narodowego o edukacji przyrodniczej, w którym uczestniczyła delegacja bielskiego oddziału PTT oraz rocznicowego ogniska tarnowskiego PTT.

W dalszej części numeru znajdziemy zaproszenie na organizowane przez Stowarzyszenie „Res Carpathica” uroczystości w Syhocie Marmaroskim oraz dowiemy się dwóch nowych książkach Bartka Salik z Oddziału PTT w Krakowie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,03 MB)

Redakcja „Co słychać?”