„Co słychać?” nr 4 (376) / 2022

Strona tytułowa 4 (376) / 2022 numeru „Co Słychać”

Kwietniowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwierają życzenia wielkanocne od prezes PTT Jolanty Augustyńskiej.

Informacje Zarząd Głównego przynoszą nam wieści z przebiegu XII posiedzenia ZG PTT oraz informację o wyróżnieniu dla Remigiusza Lichoty z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika w Małopolsce.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów przeczytamy o nowych władzach w oddziałach PTT z Jaworzna, Mielca, Nowego Sącza, Radomia i Sosnowca oraz koła PTT z Kóz. Dowiemy się także o wynikach XVI Powiatowego Rajdu na Orientację oraz podsumowaniu kursu znakarskiego, zorganizowanych przez chrzanowski oddział PTT. Śladami pierwszej wycieczki Oddziału PTT w Oświęcimiu powędrujemy po trzydziestu latach na Wielką Zabawę i Rachowiec, z kolei wraz z osobami niepełnosprawnymi z Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” z Pewli Wielkiej zaliczymy pięciodniowy, górski maraton. Prof. Jerzemu Lefeldowi z Oddziału PTT w Warszawie składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji 90. urodzin, a w klimat świąteczny wprowadza nas relacja z Niedzieli Palmowej w Gilowicach.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Jerzego Marii Dajewskiego, Leona Lorii i Tadeusza Aleksandra Pawłowskiego „Pstrusia”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,15 MB)

Redakcja „Co słychać?”