„Co słychać?” – nr 4 (292) / 2015

Przednia strona 292. (5/2015) nru "Co Słychać".

Przednia strona 4 (292)/2015 numeru „Co Słychać”.

Kwietniowy numer o objętości 12 stron otwiera artykuł Józefa Durdena poświęcony Kazimierzowi Przerwie-Tetmajerowi. Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy tym razem relację z Prezydium oraz zaproszenie na odsłonięcie tablicy poświęconej Zdzisławowi Dziędzielewiczowi-Kirkinowi, zaznemu taternikowi i członkowi honorowemu PTT.

Wieści z życia Oddziałów przybliżają nam inaugurację akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2015” oraz obchody 25-lecia reaktywacji Oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu. Znajdziemy tu także relacje z pielgrzymki przewodników do Częstochowy oraz relację z kolejnej, już szóstej edycji Ponadgimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Górach w Tarnowie.

W ramach działalności Forum Współpracy na rzecz sieci Natura 2000, Nina Mikołajczyk przybliża nam nietoperze zamieszkujące Karpaty, z kolei Józef Haduch porusza w numerze tematy historyczne związane z wielkimi postaciami Zakopanego oraz zaprojektowanym przez Dušana Jurkoviča cmentarzom wojennym. Bohaterem kolejnego wywiadu Kingi Buras jest tym razem prezes poznańskiego oddziału PTT, Leszek Lesiczka.

Numer uzupełniają artykuł Barłomieja G. Sali o Górach Sowich oraz zaproszenia na krakowskie obchody Roku Kazimierza Przerwy-Tetmajera oraz organizowane przez Oddziały PTT w Bielsku-Białej i Ostrzeszowie – Szkolenie znakarzy szlaków pieszych i rowerowych.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,07 MB)