„Co słychać?” nr 3 (375) / 2022

Okładka 3 (375) / 2022 numeru „Co Słychać”

Marcowy numer „Co słychać?” o objętości 20 stron otwiera apel o wsparcie mieszkańców Ukrainy, której szlakami wielokrotnie  wędrowaliśmy oraz wspomnienie jesiennych wędrówek szlakami Czarnohory.

Informacje Zarząd Głównego przynoszą nam wieści z przebiegu XI posiedzenia ZG PTT, dwa spojrzenia na 37. Ogólnopolską Pielgrzymkę Przewodników Turystycznych na Jasną Górę oraz wspomnienie ś.p. Zofii Gołubiew, z którą mieliśmy okazję współpracować podczas obchodów Roku Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów przeczytamy o XXXVII Ziemowym Wejściu na Babią Górę O/Sosnowiec, zorganizowanym po raz kolejnym „Babskim rajdzie” koleżanek z O/Ostrowiec Św., czy wędrówce O/Tarnobrzeg szlakiem lessowych wąwozów Szczebrzeszyna. O zimowych biwakach w namiotach dowiemy się z dwóch relacji opisujących działalność O/Bielsko-Biała i K/Kozy. Do tego niemal wiosenna wędrówka O/Poznań w poszukiwaniu żywca dziewięciolistnego oraz notka o najnowszym tomiku poezji Janusza Eksnera z O/Radom. Ten dział uzupełniają wspomnienia naszym zmarłych kolegów – Pawła Wandelta z O/Łódź i Piotra Gawłowskiego z O/Bielsko-Biała.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Józefa Diehla, Mariana Leona Kantora „Mirskiego” oraz Stanisława Siedleckiego „Siasia”.

Numer uzupełnia dział Varia, w którym przeczytamy artykuł Wojciecha Szatkowskiego o skiturowym trwersie Beskidów.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,79 MB)

Redakcja „Co słychać?”