„Co słychać?” nr 2 (386) / 2023

Okładka 2 (286) / 2023 numeru „Co Słychać”.

Lutowy numer „Co słychać?” o objętości 20 stron otwiera relacja z VIII Zimowych Spotkań PTT w Górach Świętokrzyskich, które w tym roku odbyły się w Jędrzejowie k/Ostrowca Św.

W Informacjach Zarządu Głównego znajdziecie tym razem podsumowanie ostatnich posiedzeń Zarządu Główego PTT i Prezydium ZG PTT oraz wspomnienie Anny Czerwińskiej, zmarłej członkini honorowej PTT.

Wśród wieści z życia oddziałów dowiemy się o rozpoczęciu sezonu przez Oddział PTT w Bielsku-Białej oraz zorganizowanej przez ten oddział trzynastej edycji Karpackiego Finału WOŚP na Hali Lipowskiej. Przeczytamy o prawdziwie zimowej, radomskiej wyrypie „Przez zaspy i zamiecie”, której XXI edycja odbyła się w Bieszczadach, zimowych wejściach na Łysicę (O/Ostrowiec Św.) i Kobylą Górę (K/Ostrzeszów), walentynkowym wyjeździe na Roztocze oraz tradycyjnym Rajdzie do Leszka (oba O/Tarnobrzeg). Ten dział uzupełnia obszerna relacja z festiwalu „Górnolotni”, w którym „od zawsze” aktywnie uczestniczą koleżanki i koledzy z Oddziału PTT w Tarnowie.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Włodka Bayera, Stanisławy Czech-Walczakowej i Władysława Midowicza.

Z „Varii” dowiemy się z kolei o Aleksandrze Ostrowiczu, autorze przewodnika po Lądku oraz przeczytamy wywiad z Remigiuszem Lichotą, prezesem Oddziału PTT w Chrzanowie, który ukazał się drukiem w „Kronice Chrzanowskiej”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,27 MB)

Redakcja „Co słychać?”