Andrzejki 2024 (29.11-1.12) na Markowych Szczawinach z PTT

Witajcie,

Schronisko na Markowych Szczawinach. Źródło: portal VisitMalopolska.pl

Wszystkich spragnionych wspólnego, oddziałowego spotkania w górach już dziś zapraszam na planowaną na piątek-niedzielę (29.11-1.12.2024) imprezę andrzejkową na Markowych Szczawinach.

Filozofia wyjazdu jest minimalistyczna – rezerwuję tylko noclegi (po dwa na osobę) a resztę – jedzenie, parking, lokalne pamiątki w schronisku – dokupujecie sobie we własnym zakresie.

Udało się zawczasu zarezerwować mniejsze (3-5 osobowe) pokoje, koszt wynosi około 100 zł/noc/osobę bez posiłków i pościeli (którą można domówić). Zapisy i zaliczki (po 100 zł od osoby) zbieram do końca maja. O wpłatę drugiej raty poproszę w połowie października.

Cena noclegu lekko zależy od wielkości pokoju i waha się między 85 a 110 zł/noc/osobę. Proponuję wpłacać po 100 zł/osobę zaliczki na moje (Marcina Kolonko, ul. Kazimierza Wielkiego 86/11, 30-074 Kraków) konto bankowe:

35 1240 4575 1111 0000 5464 8650 /Bank Pekao SA/

I w tytule przelewu zaznaczyć liczbę uczestników oraz imiona i nazwiska osób za które jest wpłata. Można też dopisać „Andrzejki 1 rata”. Ze względu na wymogi rozliczeń ze schroniskiem zaliczka jest bezzwrotna. Za pościel pobierana jest jednorazowo od osoby dodatkowa opłata.

O przydziale do poszczególnych pokoi decyduje kolejność zgłoszeń i dostępność pokoi.

Szczególnie zapraszam nasze Koła (Oświęcim, Balice, Sobieski Sunrise Team). Czas dojścia z Przełęczy Krowiarki wynosi około 2 godzin (tzw. płajem), z różnicą wzniesień około 200 m. Na miejscu jest szereg szlaków (Przełęcz Brona, Przełęcz Jałowiecka, Cyl, Diablak, Sokolica, Mędralowa) o różnym stopniu trudności. Sobota jest przewidziana jako dzień w całości spędzony w górach.

W piątek i sobotę wieczorem przewidziane jest śpiewogranie, dlatego przynieście wszelkie instrumenty muzyczne (gitara, skrzypce, organki, ukulele), śpiewniki i dobre humory na posiady.

Parking na Krowiarkach jest płatny, więc warto zabrać ze sobą kilkadziesiąt zł drobnymi.

Zazwyczaj przełom listopada i grudnia to czas pierwszego śniegu i przymrozków. Dobrze jest zatem włożyć porządne buty, ciepłą odzież i zabrać ze sobą coś do picia w termosie aby uniknąć wychłodzenia. Po drodze z Krowiarek na Markowe Szczawiny jest Marków Stawek – i sporo miejsca do odpoczynku. Może w razie pogody uda się wyjście na wschód słońca na szczyt Babiej Góry?

Ze względu na porę roku Perć Akademicka może być oblodzona, w razie chęci jej przejścia o jej stan należy koniecznie zapytać ratowników GOPR rezydujących przy schronisku i dopiero wtedy podejmować decyzję. Na szczyt Babiej Góry wiodą też inne, łatwiejsze szlaki (przez Przełęcz Bronę czy Sokolicę) i nie ma powodu ryzykować.

W razie pytań telefon do organizatora: 606-695-121 (po południu lub wieczorem, tak do 21) lub e-mail: marcinet1@gmail.com . W tytule wiadomości proszę o zaznaczenie, że sprawa dotyczy Andrzejek 2024. Osoby, których maila nie posiadam, proszone są o wysłanie e-mailem wiadomości (podanie adresu do kontaktu) podczas rejestrowania się i płatności za 1 ratę.

W wyjeździe bierzemy udział na własną odpowiedzialność i ubezpieczamy się indywidualnie. Osoby niezmotoryzowane także są mile widziane.

Marcin „Doktorek” Kolonko