Zaproszenie: 25-26.11.2017 – impreza andrzejkowa na Lubomirze i Kudłaczach – aktualizacja 14.11.2017

[Aktualizacja z dnia 2017.11.12 – w związku z wyczerpaniem limitu wolnych miejsc z ogromnym żalem zawiadamiamy, że lista zostaje zamknięta. Będziemy informować na bieżąco, gdyby pojawiły się jakieś wolne miejsca. Zapraszamy na kolejne wyjazdy z PTT 🙂 ]

Jeżeli uważacie wyjazdy andrzejkowe z PTT za dobrze umotywowane, albo dobrze bawiliście się na którymś z dotychczasowych, to zarezerwujcie swój czas na ostatni weekend (25/26) listopada aby wziąć udział w imprezie astronomiczno-wokalnej „Andrzejki na Kudłaczach i Lubomirze”. Jest to wspólna impreza Oddziału Kraków i Koła PTT Oświęcim ale każdy jest tam mile widziany.

Będzie okazja przespacerować się kilka godzin, zwiedzić obserwatorium astronomiczne na Lubomirze, (być może) trochę pogapić się w rozgwieżdżone niebo, zejść na nocleg do Państwa Knofliczków (Schronisko PTTK na Kudłaczach) i pośpiewać z muzykami zespołu „Zielony Szlak”, z akompaniamentem gitary o strunach „dźwięcznych jak muzyka country” (wg słów Michała Myśłiwca, naszego dotychczasowego Prezesa).

Jest propozycja aby spotkać się w sobotę, 25 listopada około godziny 10:00 w Porębie przy szkole i tam też zostawić samochody. Następnie przez Kamiennik, Przełęcz Suchą, Lubomir na Kudłacze aby nazajutrz zejść łagodnym szlakiem przez Przełęcz Granice do pozostawionych pojazdów.

Wyjazd ma charakter towarzyski, ubezpieczamy się we własnym zakresie.

Kontakt i zapisy w dni robocze w godzinach popołudniowych (16-21) pod numerem
606-695-121 (Marcin Kolonko) lub pod adresem marcinet1@gmail.com .Wtedy w temacie maila proszę o umieszczenie hasła „Andrzejki 2017” i podanie liczby osób.

Linki do relacji z wcześniejszych Andrzejek znajdziecie tutaj (Potrójna 2016), tutaj (Kudłacze’15), tutaj (Przehyba’14) i tutaj (Roztoka’13) – trzeba najechać myszką na któreś ze słów „tutaj” i kliknąć – relacja otworzy się w nowej zakładce.

Łączny koszt noclegu i zwiedzania obserwatorium nie powinien przekroczyć 50 – 55 zł/osobę. Konkretnie, zwiedzanie Obserwatorium przy grupie 20-osobowej kosztować będzie 11 zł lub 16 zł (jeśli zwiedzaniu towarzyszyć będzie pokaz nieba) za osobę.  Koszty paliwa natomiast rozliczamy z kierowcami samochodów. Schronisko na Kudłaczach prowadzi ciepłą kuchnię, można też zabrać własne wiktuały.

O tym, czy zwiedzanie Obserwatorium na Lubomirze będzie z pokazem nieba czy nie zadecyduje pogoda – a tę poznamy nie wcześniej niż 2-3 dni przed wyjazdem. Wtedy też (we środę, 22 listopada) upływa termin zapisów na wycieczkę. Aktualnie mamy już komplet miejsc. Można ewentualnie wpisać się na listę rezerwową, jednak bez 100% gwarancji że zwolni sie jakieś miejsce.

Na wyprawę prosimy o zabranie przez każdego Uczestnika śpiwora oraz kapci – nie można poruszać się w butach po schronisku. Gospodarze schroniska zwracają się także z apelem o zakończenie „części jadalnianej” imprezy do godziny 23. Potem przeniesiemy sie do pokojów. Pokoje są ogrzewane.

Zwiedzanie Lubomira ustalono na sobotę, godzinę 15:00.

Doktorek