Zaproszenie: 22.06.2016 – Prelekcja podróżnicza Moniki Górnisiewicz pt. Kulinarnym szlakiem do Tajlandii i Kambodży”

plakat 20160622We środę, 22 czerwca 2016 o godzinie 18:00 Krakowski Oddział PTT zaprasza do zaprzyjaźnionego z nami klubu Wręga przy ul. Józefa 17 w Krakowie na kolejną podróżniczą opowieść z dalekiego świata. Tym razem zapraszamy kulinarnym szlakiem do Tajlandii i Kambodży. Prelekcję poprowadzi Monika Górnisiewicz (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka.

Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz – wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki „od straganu do straganu” i opinia o niej : „Kobieta, Która Wszystko Zje.” Fascynują ją również kolejne warstwy: historia, archeologia i lokalne obyczaje. Po odwiedzeniu i zwiedzeniu 30 krajów świata wciąż poszukuje nieodkrytych przez siebie miejsc i nowych smaków. W swoje „Podróże ze Smakiem” wciąga ludzi z pasją, i zaraża początkujących.

Prywatnie miłośniczka kotów i uprawiania ogródka. Od 2010 jest prezesem Fundacji CULTURA Kultury – organizacji non profit tworzącej i wspierającej różnorodną działalność kulturalną.