Wyniki XVII Turnieju wiedzy o górach Beskid Żywiecki w Myślenicach

Komisja konkursowa w tle, nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy z przodu.

Komisja konkursowa w tle, nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy z przodu.

Eryk Faracik z II LO im. króla Jana III Sobieskiego w Krakowie zajął I miejsce indywidualnie w XVII Turnieju Wiedzy o Górach BESKID ŻYWIECKI, II miejsce stało się udziałem Michała Hira z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach (op. prof. Dariusz Dyląg), III – Magdaleny Cudak z ZSP MSG w Myślenicach (op. prof. Sławomir Maślanka), a wyróżnienie – Grzegorza Wolaka z ZSTE w Myślenicach (op. prof. Małgorzata Czop).

Drużynowo pierwsze miejsce uzyskało ZSTE w Myślenicach, drugie miejsce ex aequo II LO w Krakowie  i ZSP MSG w Myślenicach, a trzecie ex aequo druga drużyna ZSP MSG w Myślenicach i dwie drużyny z I LO w Myślenicach. Wszystkie szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Szkolnego Koła PTT pod adresem: http://sk-myslenice.ptt.org.pl/17turniej.htm.

Zbiorowe zdjęcie wszystkich Uczestników i Organizatorów konkursu.

Zbiorowe zdjęcie wszystkich Uczestników i Organizatorów konkursu.

Przewodniczącą Jury była Pani Dorota Kamińska z Punktu Konsultacji Krajoznawczej przy Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach, a w Jury – oprócz wszystkich obecnych opiekunów – zasiadali: przewodnicząca Sądu Koleżeńskiego Zarządu Głównego PTT, Pani Dr Antonina Sebestowa, b. wiceprezes PTT, Pan Nikodem Frodyma, jak również sekretarz i prezes Oddziału Krakowskiego PTT, czyli Pani Joanna Kantor i Pan Inż. Michał L. Myśliwiec. Turniej odbył się 6 grudnia 2016 r. w auli szkolnej ZSO w Myślenicach. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor ZSO w Myślenicach, prof. Jacek Ślósarz.

Część jury konkursowego.

Część jury konkursowego.

Organizatorzy jak zwykle dbali o wysoki poziom merytoryczny turnieju. Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu z siedzibą w Krakowie oraz Starostwu Powiatowemu w Myślenicach za ufundowanie nagród, a wolontariuszom Szkolnego Koła PTT za sprawne przeprowadzenie Turnieju. Zapraszamy już teraz na XVIII Turniej Wiedzy o Górach, którego tematem będzie Beskid Śląski (szczegółowe informacje pod adresem: http://sk-myslenice.ptt.org.pl/2.htm).

Viktoria Jeż