Sylwester na szlaku z PTT Kraków, 31.12.2014 – 3.1.2015.

plakat_sylwester_2014Sylwester 2013, który spędziliśmy razem na Wiktorówkach, był bardzo udany. Dlatego postanowiliśmy kontynuować witanie nowego roku w jednym z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach. Już dzisiaj zapraszamy Was do wzięcia udziału w popołudniowej, noworocznej wycieczce na Wiktorówki lub do którejś z dolin tatrzańskich. Naszą bazą będzie tym razem plebania i kwatery w pobliżu kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Gliczarowie Górnym – miejsce znane nam z lutowej wycieczki, jeszcze z śp. Czesławem Klimczykiem z Koła Oświęcim. Czesława z nami nie ma ale narodziła się nowa tradycja PTT.

Plan wyjazdu:
31 XII, około 17.00-18.00 – wyjazd z Krakowa i Oświęcimia prywatnymi samochodami
Około 21.00 – ciepły posiłek (gulasz) u ks. Szczepana Gacka w Gliczarowie Górnym
00:00 – Przywitanie Nowego Roku Pasterką z udziałem młodzieży i ks. Gacka
Około 01.00 – posiada i ewentualna zabawa noworoczna na plebanii (mile widziane śpiewniki oraz własne instrumenty), będzie zespół naszego Prezesa „Zielony Szlak”

Noclegi są przewidziane na prywatnej kwaterze (w cenie „po kosztach”, rzędu 30 zł za osobę za dzień) i na plebanii (tam jest 13 miejsc w pokojach kilkuosobowych). Obiad będzie zapewniony przez Gospodarza plebanii. Kuchnia do przyrządzania śniadań i kolacji będzie dostępna. Można przyjechać wcześniej, nawet 28 XII, tylko trzeba to uzgodnić. Gospodarze kwatery nie mieszkają na miejscu, miejscami zawiaduje Ksiądz Szczepan. W pobliżu jest wyciąg narciarski z oświetlonym stokiem oraz znakomite tereny spacerowe.

1 I 2015 planujemy udział we Mszy św. w Gliczarowie, połączony z modlitwą za śp. Czesława Klimczyka i wspomnieniem wszystkich zmarłych Członków PTT. Odbędziemy popołudniowy spacer na Wiktorówki i obejrzymy zimowe Zakopane (póki co, IMGW prognoz na styczeń jeszcze nie ma). Ci, którzy zechcą, mogą zostać do 3 I (sobota) na tej samej kwaterze, wycieczkując już w mniejszych grupkach. Ostatni zamierzają wyjechać w sobotę, 3 I, po południu. Warto też umawiać się z konkretnymi kierowcami na wspólny powrót.

Więcej o miejscu planowanych noclegów na stronie parafii w Gliczarowie Górnym.

Sznurek do relacji ze wspomnianego wyjazdu PTT w lutym tutaj. Więcej zdjęć tutaj.

Nie wiesz kim był śp. Czesław Klimczyk? Tu sznurek do wspomnienia Basi o Nim.

W trakcie wieczornych eskapad w Tatrach może być bardzo zimno, dlatego należy ze sobą zabrać:
– ciepłą odzież odpowiednią na zimowe warunki
– coś do jedzenia i koniecznie termos z ciepłą herbatą
– kijki trekkingowe i wobec krótkiego dnia – latarkę

Dojazd:
Jedziemy własnymi samochodami. W Oddziale jest sporo kierowców i jak zwykle wszyscy się zabierzemy. Umawiamy się indywidualnie z kierowcami.

Informacje i zapisy:
chęć uczestnictwa w wyjeździe prosimy zgłaszać do 30.12 (prosimy przy okazji o deklarację ilości wolnych miejsc w samochodach), łącznie z planowanym terminem pobytu (kiedy powrót), u kol. Michała Myśliwca michal(at)ptt.org.pl tel. 608 445 016 lub kol. Marcina Kolonko mkolonko(at)ptt.org.pl tel. 606 695 121. Telefon na parafię 18 207 76 10, w razie umawiania się z Księdzem na kwatery dysponujemy numerem „komórki” Księdza.

Wyjazd ma charakter towarzyski i uczestnicy biorą w niej udział na własną odpowiedzialność. Koszt paliwa rozliczamy z kierowcą samochodu, pozostałe koszty uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Ania, Doktorek, Prezes