Spotkanie wspomnieniowe ku czci Basi – 04.06.2023, 18:00

Szanowni,

Chciałbym Was w imieniu Rodziny śp. Basi Morawskiej-Nowak, Prezesa Oddziału PTT Kraków, Nikodema Frodymy i swoim zaprosić na wieczór wspomnień ku czci Basi. Jest on adresowany do każdego, komu bliską była idea opłatków organizowanych przez Basię na przestrzeni ponad 20 lat.

Basia Morawska-Nowak (1936-2023). Źródło: wspinanie.pl.

Spotkanie odbędzie się w następną niedzielę, 4 czerwca, o 18:00, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów III RP. Prosimy o zabranie czegoś na poczęstunek. Formuła wieczoru jest zbliżona do opłatkowej. W tym symbolicznym miejscu, 2 tygodnie po pogrzebie Basi, chcemy Ją upamiętnić (już ostatnim) wspólnym przybyciem na Konarskiego 21/5.

Tak, jak wspomniał Nikodem – rośliśmy na jej ramionach jako początkujący towarzysze tatrzańscy. Proszę, weźcie ze sobą i podzielcie się paroma słowami wspomnień o Basi z nami i z Jej Rodziną. Nie ma limitów wiekowych, zaproszeni są wszyscy, także Ci, którzy o Basi jedynie słyszeli bądź sporadycznie spotkali, i Ci, którzy mogą dotrzeć, z opóźnieniem, prosto z Rajdu „Od granic do granic”.

Pomyślcie, że to może być jedyna okazja do podziękowania za życie i sylwetkę Basi. Potem życie odpłynie swoimi kolejami, a my chcemy wierzyć, że zjednoczeni nad Jej grobem zaniesiemy to, czym żyła, do innych. Non omnis moriar – „nie wszystek umrę”.

Do zobaczenia za półtora tygodnia! Nazwisko Nowak, na domofonie 3 od góry.

Nikodem, Marcin, Dzieci i Wnuki Basi