Przedpłaty na 23. tom „Pamiętnika PTT”

Na przełomie maja i czerwca br. powinien trafić do Waszych rąk kolejny, już 23 tom „Pamiętnika PTT” o objętości około 400 stron, którego tematem wiodącym będzie Kazimierz Przerwa-Tetmajer – piewca Tatr i Podhala, a okazją 150 rocznica jego urodzin i 75 rocznica śmierci. Wszechstronnie ukażemy sylwetkę poety, czołowego przedstawiciela „Młodej Polski” końca XIX wieku oraz rolę jaką odegrał w tworzeniu ruchu podhalańskiego i w działaniach na rzecz przyłączenia Orawy i Spisza do Polski, po I wojnie światowej. Niestety, niewiele wówczas uzyskaliśmy …

Dział poprzedzony będzie artykułem Józefa Durdena pt. „Cóż to są Tatry?”
W dziale „Człowiek i góry” publikujemy dalszy ciąg wspomnień „Jak poznawałem góry” Jana Sawickiego – znanego przedwojennego taternika, członka honorowego PTT – oraz poznamy stuletnią historię zmagań z Materhornem w artykule Aleksandra Kwiatkowskiego.
W dziale „Dziedzictwo” Jan Skłodowski opowie nam o obchodach stulecia walk legionów polskich w Karpatach wschodnich, a Wojciech Gąsienica-Byrcyn przypomni historię ratownictwa w Tatrach Polskich.

W Dziale „Varia” dzięki prof. Andrzejowi Paulo poznamy parki narodowe Andów w dorzeczu Amazonki (południowa Kolumbia, Ekwador, Peru i Boliwia).

Tom uzupełnią tradycyjne działy, jak „Rocznice”, „Z kroniki żałobnej”, „Recenzje” oraz „Kronika PTT”, w której każdy członek naszego Towarzystwa będzie mógł poczytać o wydarzeniach, w których sam brał udział.

Już teraz zachęcamy, by dokonać przedpłaty na 23. tom „Pamiętnika PTT”.

Dokonując wpłaty 20 zł na konto ZG PTT: 47 1130 1150 0700 0000 0005 4585, należy wpisać w tytule przelewu „Pamiętnik PTT, t. 23 – przedpłata”.

Redakcja