Nowy numer „Co Słychać” za luty 2015

Strona tytułowa nowego numeru "CS" 2(289) / 2015

Front nowego numeru „CS” 2(290) / 2015.

Lutowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron zdominowany został przez Rok Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Znajdziemy w nim relację z inauguracji obchodów w Ludźmierzu oraz informacje prasowe o wprowadzonych z okazji 150. rocznicy urodzin Kazimierza Przerwy-Tetmajera monetach kolekcjonerskich, znaczku i kopercie okolicznościowej. Tę cześć uzupełnia informacja o związanym z krakowskim oddziałem PTT zespole „Zielony Szlak”, którego występ uświetnił właśnie ludźmierskie obchody.

Wśród pozostałych wieści z życia ZG PTT i oddziałów znajdziemy zachętę Komisji ds. ochrony przyrody i zabytków do wzięcia udziału w tegorocznych akcjach sprzątania gór – wiosennej „Sprzątamy Beskidy z PTT” organizowanej już po raz czwarty przez kolegów z O/Bielsko-Biała oraz lipcowej „Czyste Tatry”, relację z II Zimowego Spotkania Oddziałów PTT w Górach Świętokrzyskich oraz podsumowanie IX Amatorskich Mistrzostw Mielca w Narciarstwie Zjazdowych. Jest również okazja przeczytać o najnowszej książce Bartłomieja Grzegorza Sali z O/Krakowie, który przybliża nam sylwetki karpackich zbójników oraz związane z nimi legendy oraz notka o kolejnym akordeonowym sukcesie Antoniego Kwiatkowskiego z Oddziału w Radomiu.

Dawno nie było na naszych łamach niezwiązanych z PTT wieści z gór. I tak dowiadujemy się, że Danis Urubko otrzymał polski paszport, odeszła wybitna etnograf Urszula Janicka-Krzywda, a w Zawoi otwarto Centrum Górskie Korona Ziemi. Mamy także informację o Roku Witkiewiczów oraz nowiny z olchowieckiej chyzy Tadeusza Kiełbasińskiego.

Numer uzupełnia tradycyjny apel o przekazanie 1% podatku na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, do czego w tym miejscu serdecznie zachęcamy.

Pełna zawartość numeru lutowego „Co Słychać” na stronie ptt.org.pl znajduje się tutaj.

Redakcja „Co Słychać”, notka za Szymkiem Baronem