Festiwal Górski „Adrenalinium” – 21-23.10.2022.

Karnet na całą imprezę (3 dni) 150 zł. Bilet na jeden dzień 60 zł.

Jeśli chcecie sobie odmienić sposób spędzania weekendu z aktywnego na refleksyjny (czemu wszak jesienna pora sprzyja) to zapraszam do Żywca, do kina „Janosik”, na festiwal „Adrenalinium”.

Nie zabraknie świetnych filmów i spotkań z fascynującymi osobowościami nie tylko ze świata gór: Elżbietą Dzikowską – fotoreporterką i podróżniczką, Wojciechem Jagielskim – reportażystą wojennym, związanym obecnie z „Tygodnikiem Powszechnym” (a wcześniej z „Gazetą Wyborczą”), Peterem Chrzanowskim – ekstremalnym paralotniarzem, wreszcie Piotrem Krzyżowskim i Mariuszem Hatałą – zdobywcami K2 i Broad Peaku w nieco ponad tydzień.

Świat się zmienia i ci, którzy 20 lat temu lubili czytać książki podróżnicze pomału muszą przestawić się na mass-media: internet, filmiki z kamerki sportowej, relacje nagrywane na żywo, w trakcie akcji. To taka moja refleksja po innym festiwalu, „U Źródeł Białki” w Bystrej Śląskiej na który zawitałem z Mamą, oglądając kilka prelekcji popartych slajdami i filmami.

Relację – reportaż z tego festiwalu („U Źródeł Białki”) znajdziesz tutaj.

Z kolei strona festiwalu „Adrenalinium 2022” jest dostępna poprzez ten link.

Zapraszam serdecznie do mojego miasta rodzinnego, do klimatycznego kina które ostało się od czasów „komuny” przy ulicy Sobieskiego i prężnie działa do dzisiaj.

Doktorek