„Co słychać?” nr 9 (357) / 2020

Okładka 9 (357) / 2020 numeru „Co Słychać”.

Wrześniowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera relacja z obchodów XX-lecia Oddziału PTT w Jaworznie.

Krótkie, lecz ciekawe są tym razem wieści z życia ZG PTT. Możemy przeczytać w nich o Tadeuszu Kiełbasińskim, członku honorowym PTT, który obchodził niedawno 90. urodziny.

Wśród wyjątkowo bogatych wieści z życia Oddziałów przeczytamy o poświęceniu sztandaru nowosądeckiego oddziału PTT, udziale bielszczan w organizowanym przez zaprzyjaźnioną organizację turystyczną z Czech rajdzie „Okolo Těšína se Sokoly”, czy zorganizowanym po raz pierwszy w Kozach „Rodzinnym Rajdzie Rowerowym”, w czym współudział miało miejscowe koło PTT. Relacje z wycieczek, rajdów i spotkań górskich to tym razem: V etap Rajdu „Góry bez granic z PTT” (O/Radom), XV Pożegnanie Lata na Jasieniu (O/Sosnowiec) oraz wyjazd w Jeseniki (K/Opole – Sabałowy Klan). Tę sekcję uzupełniają teksty o jesiennym spotkaniu członków poznańskiego oddziału PTT w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz akcji sprzątania Żylicy, której współorganizatorem był bielski oddział PTT.

W dalszej części numeru przeczytamy o wakacyjnych wyprawach członków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Tomasz Kwiatkowski opowiada o szlaku GR20 na Korsyce, a Irena i Stefan Sytniewcy przybliżają alpejski trekking na pograniczu Liechtensteinu, Szwajcarii i Austrii.

Numer zamykają dwa artykuły historyczne. Dowiemy się z nich o 95. rocznicy tragedii turystów w tatrzańskiej Dolinie Jaworowej oraz Marszałku Józefie Piłsudskim w 85. rocznicę śmierci oraz 86. rocznicę pobytu na Żywiecczyźnie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,34 MB)

Redakcja „Co słychać?”