„Co słychać?” nr 7 (391) / 2023

Strona tytułowa 7 (391) / 2023 nru „Co Słychać”.

Lipcowy numer „Co słychać?” o objętości 24 stron otwiera relacja z finału akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023” wraz z jej podsumowaniem.

Informacje Zarządu Głównego to tym razem omówienie kolejnego posiedzenia Prezyium ZG PTT.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów dowiemy się o nowych władzach Oddziału PTT w Bielsku-Białej oraz wyróżnieniu Medalem Honorowym za zasługi dla Miasta Dęblina dla prezesa Oddziału Dęblińskiego PTT, Krzysztofa Karbowskiego oraz udziale członków tego oddziału w szkoleniu instruktorów turystyki rowerowej. W tej części przeczytacie także o XX Jubileuszowym Jurajskim Rajdzie Rowerowym (O/Sosnowiec), rajdzie z cyklu „Perciami ku wierchom”, którego celem była tym razem Mała Fatra (O/Radom) oraz łódzkich Dniach Gór, których tematem przewodnim była wspinaczka skałkowa.

Z działu „Od granic do granic” dowiemy się o dwóch wycieczkach Oddziału PTT w Nowym Sączu, podczas których pokonali odcinek od Regietowa do Kątów, wędrówce łodzian z Oddziału Karpackiego PTT wzdłuż granicy polsko-czeskiej na trasie od Stożka Wielkiego do Cieszyna oraz przejściu Koła PTT w Kozach z tego samego szczytu w stronę Przełęczy Kubalonki. W tej sekcji także relacja z samotnego przejścia kolegi z O/Warszawa na trasie z Dusznik-Zdroju do Międzygórza, pokonaniu odcinka z Rytra do Krynicy przez kolegów z Tarnowa oraz zrealizowanym przez pomysłodawców projektu, a więc Oddział PTT w Sosnowcu, przejściu szlaku od Lubania do Rabki Zdroju.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Kornela Makuszyńskiego i Jeana Couzego oraz 70. rocznicę pierwszego wejścia na Nanga Parbat.

„Varia” przynosi nam wspomnienie Stanisława Leszczyckiego oraz relację z czerwcowego wyjazdu na Wyspy Owcze i najwyższy szczyt europejskiej części Danii.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 5,45 MB)

Redakcja „Co słychać?”