„Co słychać?” nr 6 (390) / 2023

Strona tytułowa 6 (390) / 2023 nru „Co Słychać”.

Czerwcowy numer „Co słychać?” o objętości 20 stron otwieraja artykuł Leszka Piekło, autora przewodnika po Głównym Szlaku Beskidzkim, poświęcony właśnie temu szlakowi.

Informacje Zarządu Głównego to tym razem podsumowanie kolejnego posiedzenia Zarządu Głównego PTT oraz relacja ze Zjazdu Delegatów PTT, który odbył się w Chrzanowie.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów dowiemy się o zmianie we władzach Oddziału PTT w Radomiu, nowym szlaku naszego Towarzystwa otwartym w Sudetach oraz XIII Przeglądzie diaporam górskich, tradycyjnie organizowanym przez Oddział Łódzki PTT. W tym dziale także o drugiej odsłonie akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023” oraz wycieczce Koła PTT „Sabałki” z Opola do Ziemi Kłodzkiej.

W tym numerze po raz pierwszy pojawiają się działy tematyczne związane z obchodami 150-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Z działu „Od granic do granic” dowiemy się pierwszym rajdzie z cyklu „Karpaty z PTT”, którego organizatorem był Oddział PTT w Radomiu, wędrówce jaworznian przez pola rzepaku oraz wycieczce Oddziału PTT w Krakowie i działającego przy nim Koła w Oświęcimiu w Gorce i Beskid Sądecki. Wspólnym mianownikiem tych relacji jest zaproponowany przez Oddział PTT w Sosnowcu projekt „Od granic do granic”, w ramach którego poszczególne oddziały wędrują przydzielonymi fragmentami trasy.
Dział „150 szczytów na 150-lecie PTT” to z kolei podsumowanie aktywności w ramach akcji zaproponowanej przez Oddział PTT w Tarnowie. W jej ramach członkowie Oddziału PTT w Bielsku-Białej na zdobycie wymaganej liczby szczytów potrzebowali zaledwie kwartał, z kolei w pojedynkę z projektem „rozprawił się” Ryszard Malesza z Oddział w Nowym Sączu, który na zdobycie 150 szczytów potrzebował tylko 5 miesięcy.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Zbigniewa Korosadowicza i Wandalina Beringera.

Z kolei „Varia” przynosi nam opis wycieczki członków Koła PTT „Sabałki” na Maltę.

Numer uzupełnia zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym „150 lat PTT – lata mijają, piękno gór trwa”, który jest wkładem bielskiego oddziału PTT w obchody jubileuszowe.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 4,07 MB)

Redakcja „Co słychać?”