„Co słychać?” nr 6 (366) / 2021

Strona tytułowa 6 (366) / 2021 numeru „Co Słychać”

Czerwcowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera relacja ze Zjazdu Delegatów PTT, podczas którego kolejnym członkom PTT wręczono Medale Stulecia Odzyskanej Niedpoległości.

Wśród wieści z życia ZG PTT dowiemy się o spotkaniu członków PTT na przełęczy pomiędzy Haliczem i Rozsypańcem w Bieszczadach.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów znajdziemy  kilka relacji z akcji ekologicznych – O/Nowy Sącz ponownie sprzątał Kamienicę, a O/Bielsko-Biała relacjonuje przebieg akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2021”. W tej części także o nietypowym walnym zgromadzeniu w Jaworznie i nowych władzach Oddziału PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ten dział uzupełniają posumowanie ostatnich wydarzeń Sekcji Biegowej nowosądeckiego oddziału PTT oraz relacja z rajdu O/Radom, którego celem była Dolina Prądnika.

Po raz kolejny mamy też okazję przeczytać wywiad Kingi Buras, która tym razem „przepytała” Ninę Mikołajczyk z Oddziału w Łodzi. Możecie dowiedzieć się m.in. skąd pomysł na „nietypowe” stylizacje naszej koleżanki.

W numerze mamy także okazję przeczytać trzy artykuły wspomnieniowe: o Ignacym Janie Paderewskim w 80. rocznicę śmierci, Arno Puškášu w 20. rocznicę śmierci, a także kolejne opracowanie o zmianie granicy polsko-radzieckiej sprzed 70 lat.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,68 MB)

Redakcja „Co słychać?”