„Co słychać?” nr 5 (377) / 2022

Strona tytułowa 5 (377) / 2022 numeru „Co Słychać”.

Majowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron dokładnie w połowie poświęcony jest niedawno zmarłemu ś.p. Antoniemu Leonowi Dawidowiczowi, byłemu prezesowi PTT i członkowi honorowemu naszego Towarzystwa. Jemu też poświęcony biogram, pięknie opracowany przez jego kolegów z UJ, który otwiera numer.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów przeczytamy o nowych władzach oddziału PTT z Chrzanowa oraz o utworzeniu przy tym oddziale dwóch Szkolnych Kół w Babicach i Biłgoraju. O zaangażowaniu PTT w ochronę przyrody przeczytamy w relacjach z pierwszej odsłony akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT” organizowanej przez Oddział PTT w Bielsku-Białej oraz już czwartego sprzątania brzegów Kamienicy przez Oddział PTT w Nowym Sączu. Dowiemy się także o majówce w Bieszczadach zorganizowanej przez Koło PTT w Oświęcimiu oraz aktywnym udziale sosnowieckiego oddziału PTT w XV Kolarskiej Zagłębiowskiej Masie Krytycznej. Dział ten uzupełnia wspomnienie ś.p. Jana Sieńczaka, zasłużonego członka Oddziału PTT w Bielsku-Białej.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki prof. Mariana Smoluchowskiego, Wandy Rutkiewicz oraz Joego Taskera i Petera Boardmana.

Bogate w archiwalne zdjęcia „Varia” poświęcone są w całości Antoniemu Leonowi Dawidowiczowi, którego wspominają członkowie PTT: Barbara Morawska-Nowak, Maciej Negrey, Janusz Eksner i Agata Podgórska. Tym numerem godnie żegnamy naszego zmarłego Kolegę!

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,81 MB)

Redakcja „Co słychać?”