„Co słychać?” nr 4 (388) / 2023

Strona tytułowa 4 (388) / 2023 nru „Co Słychać”.

Kwietniowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwierają życzenia wielkanocne od naszej prezes Jolanty Augustyńskiej.

Informacje Zarządu Głównego wypełnia zaproszenie na uroczyste obchody 150-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, które odbędą się w dniach 13-15 października 2023 r.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów dowiemy się o wyróżnieniach dla Adama Biela i Remigiusza Lichoty (obaj O/Chrzanów) oraz organizowanym przez ich oddział XVIII Powiatowym Rajdzie na Orientację. W tematyce okołoświątecznej pozostaniemy w relacjach z XXIII Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej organizowanej przez O/Mielec, nietypowej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bo po piasku, w której wzięli udział koledzy z O/Tarnów oraz świątecznym spotkaniu członków O/Nowy Sącz na Hali Łabowskiej. Wiosna to czas porządków, o czym dowiemy się z dwóch artykułów poświęconych sprzątaniu rzek: Dunajca (O/Nowy Sącz) i Żylicy (O/Bielsko-Biała). W tym dziale także o jednodniowym rajdzie radomiskiego oddziału PTT w pasmo Zelejowej w Górach Świętokrzyskich oraz organizowanym przez ten oddział spotkaniu z autorkami książki „Podhalanie. Wokół tożsamości”.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Leona Niedzielskiego i Ludwika Chałubińskiego.

Numer uzupełnia zaproszenie na organizowaną przez bielski Oddział PTT już po raz dwunasty akcję „Sprzątamy Beskidy z PTT” oraz apel o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,10 MB)

Redakcja „Co słychać?”