„Co słychać?” nr 2 (374) / 2022

Strona tytułowa 2 (374) / 2022 numeru „Co Słychać”

Lutowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwieraja relacja z Karpackiego Finału WOŚP na Hali Lipowskiej, w którego organizację od lat zaangażowani są członkowie bielskiego oddziału PTT.

Informacje Zarząd Głównego przynoszą nam wieści z przebiegu X posiedzenia ZG PTT oraz zechętę do podpisania petycji w sprawie budowy muru w Puszczy Białowieskiej. W tej sekcji znajdziecie także wspomnienie zmarłego prof. Zdzisława Jana Ryna.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów przeczytamy o nowych władzach Szkolnego Koła PTT „Raki” przy Oddziale w Chrzanowie oraz tradycyjnym udziale tarnowskiego PTT w festiwalu „Górnolotni”. Dowiemy się także o upamiętnieniu 80. rocznicy powołania Armii Krajowej przez Oddział Dębliński PTT, wycieczce poznańskiego oddziału wokół doliny Kamionki oraz o tym, jak koleżanki i koledzy z Tarnobrzega spędzają walentynki.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy sylwetki Józefa Stefana Szlaya, Merii Dembowskiej i Józefa Uznańskiego.

Numer uzupełnia dział Varia, w którym tym razem przeczytamy wywiad Kingi Buras z Robertem Słonką (O/Bielsko-Biała) oraz artykuł o działalności Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,64 MB)

Redakcja „Co słychać?”