„Co słychać?” nr 12 (384) / 2022

Okładka 12 (384) / 2022, świątecznego numeru „Co Słychać”

Grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 20 stron otwierają życzenia prezes PTT Jolanty Augustyńskiej na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2023.

Wśród Informacji Zarządu Głównego obok relacji ze spotkania prezesów i skarbników oddziałów podsumowania rozmów na temat zmian w przewodnictwie góskim i wysokogórskim znajdziemy informacje związane ze zbliżającym się jubileuszem 150-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Dowiemy się o jubileuszowej odznace oraz dwóch górskich projektach w ramach obchodów: „150 szczytów na 150-lecie PTT” oraz „Od granic do granic”.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów dowiemy się o wyróżnieniach dla członków oddziałów PTT z Chrzanowa i Nowego Sącza. Przeczytamy także wspomnienie niedawno zmarłej prof. Barbary Oleksyn (O/Kraków) oraz relacje z bieżącej działalności oddziałów i kół: Andrzejki na Kudłaczach (O/Kraków), akcja „Czyste, Zielone Miasta” (O/Nowy Sącz), spotkania wigilijnego na Stożku (O/Sosnowiec) i Spotkaniu pod Dziewiczą Górą (O/Poznań). W tej części także o mikołajkowej aktywności oddziałów PTT z Bielska-Białej, Ostrowca Św., Tarnobrzegu i Tarnowa oraz z wyjazdu koleżanek z Koła „Sabałki” w Opole na Kretę.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Karola Stryjeńskiego i Henryka Bednarskiego.

Numer uzupełnia „Varia”, z której dowiemy się o projekcie utworzenia Muzeum Taternictwa i Narciarstwa, wspomnimy Koalicję „Ratujmy Karpaty” oraz dowiemy się, co można robić na zaśnieżonych, choć wciąż jesiennych, szwajcarskich szlakach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,60 MB)

Redakcja „Co słychać?”