„Co słychać?” nr 12 (372) / 2021

Strona tytułowa 12 (372) / 2021 numeru „Co Słychać”

Grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwierają życzenia świąteczne od prezes PTT, Jolanty Augustyńskiej.

Wśród informacji Zarządu Głównego znajdziemy tym razem relacje z V posiedzenia Prezydium ZG oraz ze spotkania z prezesem i wiceprezesem ZG PTTK, a także zaproszenie do udziału w kursach turystyki zimowej, organizowanych przez Słowaków z zaprzyjaźnionego SVTS.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów przeczytamy o utworzeniu Koła Akademickiego w Nowym Sączu oraz zakończeniu zdobywania Korony Gór Polski z młodzieżą z domów dziecka przez kolegów z O/Bielsko-Biała. Zapoznamy się z wynikami IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Górach, który poświęcony był w tym roku Beskidowi Sądeckiemu oraz dowiemy się z kim przeprowadzili wywiady autorzy 2. tomu „W dobrym Towarzystwie – rozmowy o górach”. Przełom listopada i grudnia to smutny czas dla PTT, gdyż na niebieskie granie odeszło trzech naszych kolegów – wspomnienia o nich oraz krótką relację z wizyty na grobach zmarłych działaczy Towarzystwa także znajdziemy w tym dziale.

Tegoroczne wyjazdy mikołajkowe oddziałów PTT znalazły odzwierciedlenie w aż czterech tekstach – dowiemy się, jak ten czas spędzały oddziały z Bielska-Białej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Tarnobrzega i Tarnowa.

W dziale „Z kart historii…” przybliżamy sylwetki dwóch Mieczysławów – członków PTT sprzed lat: Orłowicza i Karłowicza.

Numer uzupełnia dział Varia, w której tym razem przeczytamy o dwóch wystawach, do których odwiedzenia zachęca autor tekstu.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,61 MB)

Redakcja „Co słychać?”