„Co słychać?” nr 12 (360) / 2020

Okładka 12 (360) / 2020 numeru „Co Słychać”.

Grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwierają świąteczne życzenia przygotowane przez prezes PTT Jolantę Augustyńską.

Tradycyjnie obszerne są wieści z życia oddziałów. Przeczytamy zatem o tym, jak w czasie pandemii radzi sobie Oddział PTT w Poznaniu oraz Koło PTT w Oświęcimiu, a także co podziało się w Kole PTT „Sabałowy Klan”. W tej części znajdziemy także relacje z indywidualnego zdobywania Babiej Góry przez członków PTT z Bielska-Białej (Andrzejki) i Nowego Sącza (Mikołajki) oraz jak pomimo pandemii młodym turystom z Bielska-Białej udało się spotkać na górskim szlaku Mikołaja z diablicą. W tym dziale także obszerny materiał poświęcony 200. rocznicy urodzin Tytusa Chałubińskiego oraz o tym, jak obchodzili tę rocznicę koledzy z Radomia, których oddział za patrona ma właśnie słynnego doktora.

W ramach wieści z życia ZG PTT, które znajdują się nietypowo, w środku numeru, przeczytamy o meandrach walki o polskie granice w Bieszczadach oraz pomyśle na uhonorowanie prof. Stanisława Leszczyckiego.

Po raz kolejny mamy okazję przeczytać wywiad Kingi Buras, która tym razem rozmawiała z byłą prezes Oddziału PTT w Ostrzeszowie, Mirosławą Rzepecką oraz dwa artykuły poświęcione tematom historycznym. Tym razem są to wspomnienie Witolda Paryskiego w 20. rocznicę śmierci oraz przypomnienie sylwetki zmarłego przed 13 laty Ryszarda Wiktora Schramma, pierwszego członka honorowego odrodzonego PTT.

Numer uzupełnia obszerna relacja z covidowej wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim od Ustronia po Jordanów ze słynnym filozofem w tle.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,69 MB)

Redakcja „Co słychać?”