„Co słychać?” nr 12 (324) / 2017

Strona tytułowa 324. numeru "Co Słychać". Kliknij aby otworzyć numer.

Strona tytułowa 324. numeru „Co Słychać”. Kliknij aby otworzyć numer.

Grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 8 stron otwierają życzenia świąteczno-noworoczne od Zarządu Głównego PTT.

Z wieści „z życia ZG PTT” dowiemy się o podsumowaniu Roku Smoluchowskiego oraz innych wydarzeniach, które odbyły się w dniu 14 grudnia 2017 r.

Wśród wieści z życia Oddziałów przeczytamy o XVIII Turnieju Wiedzy o Górach w Myślenicach, który jest najstarszym, nieprzerwanie organizowanym konkursem wiedzy o górach w naszym Towarzystwie, nowych władzach dwóch Szkolnych Kół PTT w Bielsku-Białej oraz wygranej członka SK PTT „Halniaki” z Kóz w powiatowym konkursie „Człowiek a środowisko”. Dowiemy się także o wyróżnieniach dla seniora Oddziału Dęblińskiego PTT, Andrzejkach na Kudłaczach zorganizowanych przez O/Kraków oraz Rajdzie Mikołajkowym O/Ostrowiec Św. Dział ten uzupełniają informacje o nowej odznace turystycznej O/Tarnów za przejście szlaku „Grybów – Rzeszów” oraz zaproszenie na wernisaż fotografii Ewy Gawlik pt. „Światłem malowane”.

W dalszej części numeru Barbara Morawska-Nowak relacjonuje sesję poświęconą Zbigniewowi Rubinowskiemu, która odbyła się w Kielcach, a Lech Rugała przebliża historię Polskiego Towarzystwo Turystyczno-Sportowego „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej. Możemy także zapoznać się z dwoma wierszami Antoniny Sebesty.

Numer uzupełniają zaproszenie na „V Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich” oraz tradycyjna o tej porze roku zachęta do przekazywania 1% podatku na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,33 MB)

Redakcja „Co słychać?”