„Co słychać?” nr 11 (311) / 2016

cs311Listopadowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera relacja Szymona Barona z XXXI Ogólnopolskiego Spotkania Oddziałów PTT, które odbyło się w dniach 18-20 listopada 2016 r. w Jaworkach.

Wśród wiadomości „z życia ZG PTT” znajdziemy relację z I posiedzenia Prezydium ZG PTT X kadencji oraz zachętę do udziału w zimowym kursie turystyki wysokogórskiej SVTS, organizowanym przez zaprzyjaźniony słowacki SVTS w Tatrach Wysokich.

Wieści „z życia oddziałów” otwiera natomiast informacja o „Pozdrowieniu” – nowej płycie związanego z krakowskim oddziałem PTT zespołu „Zielony Szlak”. Przeczytamy także o wyróżnieniach dla członków naszego Tatrzańskiego z okazji Światowego Dnia Turystyki – zarówno tych wojewódzkich – małopolskich i śląskich, jak i lokalnych – bielskich i sądeckich. Kolejne materiały dotyczą IX Festiwalu Górskiego „Adrenalinium 2016” w Żywcu, którego partnerem już po raz piąty był bielski oddział PTT, nowych władzach warszawskiego oddziału PTT oraz udziale wolontariuszy z PTT w liczeniu zwierzyny Babiogórskiego Parku Narodowego.

Wśród informacji o działaniach wśród najmłodszych przeczytamy relację z V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Górach w Chrzanowie, zaproszenie na XVII edycję najstarszego w naszym Towarzystwie Turnieju Wiedzy o Górach w Myślenicach oraz relację z „Biało-czerwonego wędrowania”, które już po raz czwarty z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowało Koło PTT w Kozach. Ta sama okazja była też powodem organizacji V Górskiego Marszu Niepodległości przez tarnowski oddział PTT, który tym razem wędrował po Beskidzie Wyspowym.

Bogate w tym numerze informacje „z życia oddziałów” uzupełniają relacja z turystycznej części obchodów 85. rocznicy utworzenie Oddziału PTT w Sosnowcu oraz relacja z II Rajdu im. Czesława Klimczyka, który zorganizowało Koło PTT z Oświęcimia.

Numer uzupełniają zaproszenia na Świąteczne Seminarium Naukowe, organizowane przez PTH i XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej – „Wizje Natury 2016” oraz kalendarz wydarzeń ogólnopolskich na rok 2017 o uwzględnienie którego w swoich planach apelujemy do wszystkich oddziałów i kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,12 MB)

Redakcja „Co słychać?”