„Co słychać?” nr 10 (358) / 2020

Strona tytułowa 10 (358) / 2020 numeru biuletynu „Co Słychać”.

Październikowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera kronika Rajdu im. Czesława Klimczyka, którego szósta edycja odbyła się w Karkonoszach. Warto dodać, że Rajd im. Czesława Klimczyka jest doroczną imprezą organizowaną przez Koło Oświęcim (ku upamiętnieniu Założyciela i długoletniego Prezesa Oddziału a potem Koła) w kolejne rocznice Jego odejścia do Pana w 2014 roku. Wspomnienie Jego Osoby możesz znaleźć tutaj.

Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia Oddziałów dowiemy się o wyróżnieniach, jakie z okazji Światowego Dnia Turystyki otrzymali członkowie oddziałów z Bielska-Białej i Nowego Sącza, a także o dwóch nowych przewodnikach beskidzkich z oddziału „Beskid”. Przeczytamy tu także o nowej tablicy w kaplicy na Okrąglicy, które poświęcona jest pamięci naszego zmarłego kolegi, Roberta Stanisławskiego z Oddziału PTT w Krakowie oraz o zdobyciu przez niepełnosprawnych turystów z Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” odznaki GOT kategorii II w stopniu srebrnym.

Relacje z corocznych imprez, które udało się przeprowadzić pomimo pandemii koronawirusa  to tym razem: XIX Zlot na Szczytniaku (O/Ostrowiec Św.), 67. Rajd Przyjaźni Bieszczadzkich (O/Mielec) oraz przesunięte z wiosny na jesień spotkanie na Magórach (O/Sosnowiec). Tę sekcję uzupełnia obszerna relacja z wyprawy Oddziału PTT w Nowym Sączu, której celem były Sudety Środkowe oraz wspomnienie zmarłego Marka Pozziego z Oddziału PTT w Chrzanowie.

W dalszej części numeru przeczytamy o konkursie literackim dla młodzieży pt. „Ja, przewodnik”, zorganizowanym przez tarnowski oddział PTT oraz teksty trojga laureatów.

Numer zamyka artykuł historyczny wspominający wybitnego działacza TT, prof. Maksymiliana Siłę-Nowickiego w 130. rocznię urodzin. 

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,60 MB)

Redakcja „Co słychać?”