„Astro-notki” ukazały się drukiem!

Przednia okładka „Astro-notek”. Projekt: Szymon Baron. Grafika: Katarzyna Saternus.

Po roku starań korektorsko-wydawniczych, wysiłkiem kilku osób (głównie Szymona Barona z PTT Bielsko-Biała który podjął się korekty i składu a także Kasi Saternus z Koła Oświęcim której projektu jest okładka) „Astro-notki” ukazały się w formie drukowanej.

Książkę zamierzam rozprowadzać na Walnym Zjeździe PTT, internetową sprzedaż prowadzi Wydawnictwo „Attyka” w Krakowie i Księgarnia Akademicka przy ul. św. Anny.

Cena na zewnątrz PTT 50 zł, cena dla członków PTT (koszt druku) 35 zł. Książka jest formatu B5 economic, liczy 206 stron i ma ponad 200 zdjęć i kolorowych rysunków. Zawiera 31 rozdziałów redagowanych w latach 2015-2019 które opisują ówczesne nowości astronomiczne.

Jest to wydawnictwo okolicznościowe, mające zachęcić do przelewu na rzecz Łukasza Szychowskiego (Męża Asi Gołębiowskiej-Szychowskiej kwestę na rzecz którego prowadzę od 4 lat) – w treści znajduje się numer konta do dobrowolnych wpłat.

Pozycję opatrzyli wstępem Prezes O/Kraków PTT, Nikodem Frodyma oraz Prezes PTMA, Janusz Jagła. Recenzję napisała dr hab. Joanna Jałocha-Bratek. Korektę językową sporządziła Agnieszka Nowak (Prezes O/Kraków PTMA) oraz męska część rodziny autora.

W razie zapotrzebowania na większą liczbę egzemplarzy możliwy jest dodruk. Kontakt do autora to marcinet1@gmail.com lub 606-695-121.

Do zobaczenia na szlaku!

Doktorek