Andrzejki w Dolinie Roztoka, 29.11-1.12.2019 (piątek-niedziela)

Zmodyfikowany plakat andrzejkowy sprzed 6 lat. Zdjęcie: Andrzej Słota. Grafika: Michał Myśliwiec.

Oddział Kraków – z myślą o sobie i wszystkich podległych mu Kołach – założył rezerwację na 29 miejsc w schronisku PTTK w Dolinie Roztoka. Przewidujemy dwa noclegi, jednak jest możliwy przyjazd także na jedną noc. Cena noclegu 50 zł od osoby za 1 noc + jednorazowa obowiązkowa opłata 10 zł za pościel. Doba noclegowa trwa od 13 do 10 rano, w razie przybycia wcześniej plecaki można złożyć w przechowalni schroniska.

Zapisy zbiera Marcin Kolonko, tel. 606-695-121 (pon-czw 16-20). Płatności dokonujemy w schronisku po przyjeździe. W razie pytań podaję swój mail marcinet1(.at.)gmail.com

Termin zapisów upływa 2 tygodnie (15.11) przed terminem wyjazdu. Transport prywatnymi samochodami (prosimy o indywidualne umawianie się z kierowcami). Najbliższy parking na Polanie Palenica (płatny 25 zł/dobę), stamtąd około 45-60 min dojścia do Schroniska Roztoka. Można tez dojechac autobusem na dworzec do Zakopanego a stamtąd busem na Polanę Palenica.

W trakcie pobytu można będzie odbyć spacer Doliną Białej Wody do Morskiego Oka, ewentualnie Doliną Roztoki do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (i dalej, na Świstówkę bądź Kozi Wierch, według upodobań). Przypominam, że udział w imprezie i wycieczkach bierzemy na własną odpowiedzialność i ubezpieczamy się również we własnym zakresie. W schronisku działa ciepła kuchnia, zamówienia i płatności za posiłki regulujemy już bezpośrednio u obsługi schroniska. Bufet otwarty jest do 21, najtańsza zupa kosztuje 7 zł. W schronisku jest sala która powinna nas pomieścić.

Przełom listopada i grudnia w Tatrach jest już przeważnie biały (a bywa, że już lawiniasty). Warto o tym pamiętać przy doborze odzieży, obuwia i wiktuałów oraz przy planowaniu indywidualnych wypadów w Tatry. Zalecam termos – lub dwa – gorącej herbaty i odpowiednią dla danej osoby ilość jedzenia i płynów. Pamiętajmy też o ówczesnej długości dnia, około 8 godzin.

A oto opis jednej z wycieczek poczynionej w związku z Andrzejkami w Roztoce 2013 (tekst i zdjęcia: Michał Myśliwiec).

Doktorek i Zarząd Oddziału