Zaproszenie: 11.02.2014 – Prelekcja Kuby Terakowskiego „Świnoujście-Hel krok po kroku”

Plakat 11.02.2014Góry czy morze? Chyba każdy z nas choć raz stanął przed podobnym wyborem.
Tym razem we wtorek, 11 lutego 2014 o godzinie 18:00, krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego zaprasza na prelekcję o… Bałtyku.

Kuba Terakowski. Biolog, niespokojny duch. Współpracownik miesięczników „n.p.m.” i „Rowertour”. Był na wszystkich kontynentach, przeszedł Polskę z Gdańska na Rysy i ze Szczecina do Krakowa, organizuje Marszony (całodobowe, długodystansowe marsze górskie) oraz Zimaki (zimowe biwaki w Beskidach). Bezgranicznie zauroczony naszym wybrzeżem: trasę Świnoujście – Hel pokonał jedenaście razy.

Podczas pokazu zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane w trakcie kilku pieszych wędrówek ze Świnoujścia na Hel oraz wielu krótszych eskapad o innych porach roku. Fotografie te pokazują nasze wybrzeże z perspektywy zupełnie innej, niż stereotypowo kojarzący się z plażą kocyk, parawan i dmuchany materac. Pokaz ten stanowi też okazję, aby w niecodzienny sposób zobaczyć, miejsca dobrze wszystkim znane i przekonać się, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, na długo i za ciężkie pieniądze, aby przeżyć niezwykłą przygodę.

Prelekcja odbędzie się w naszym lokalu przy ul. Traugutta 4 (V piętro). Wejście przez klatkę schodową od strony ogrodzonego parkingu.