Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 9-10 stycznia 2016 – zaproszenie w góry.

Plakat WOŚP dla PTT O/bielsko-Biała. Możemy się przyłączyć.

Plakat WOŚP dla PTT O/bielsko-Biała. Możemy się przyłączyć.

Szanowni Państwo,

Zbliża się nieubłaganie Nowy Rok, a po nim – w 2-gi weekend stycznia (8-10.01.2016) – tradycyjna już (przynajmniej w Oddziale Bielskim) kwesta i romantyczny pobyt w schronisku na Hali Lipowskiej od soboty (i wycieczka na szlak, licytacja, sklepik) do niedzieli. Schronisko ma swoją jadalnię, pokoje a nawet… saunę z której chętnie po trudach sobotniego wycieczkowania zamierzamy skorzystać.

Przydałoby się, aby i Oddział Kraków wystawił swojego reprezentanta. Jest co prawda (he, he) Doktorek, ale jaki tam z niego krakus. Ruszcie się, krakowscy mieszczanie, studenci, klaso średnia czy arystokracjo i wy, uduchowieni artyści! Owsiak nie gryzie! Pozostanie potem frajda z dobrze spędzonego weekendu w towarzystwie druhów z PTT, endorfiny buzujące po górskim, widokowym przejściu i finansowa pomoc dla słabszych i potrzebujących.

O sobie mogę powiedzieć tyle, że dwa lata temu zacząłem i zostałem wciągnięty. Atmosfera zejścia z Hali Lipowskiej przez Halę Boraczą (tak było przy X i XI Finale), degustacji pysznych tamtejszych jagodzianek i rozmowy z panią gospodynią była nie do podrobienia. Z jednej strony – my z puszkami na datki, z drugiej – życzliwi gospodarze wszystkich schronisk, zawsze biorący udział w licytacji a z trzeciej, najczęściej śnieżna i słoneczna aura a w tym roku, dodatkowo, poczucie wspinania się na dach Beskidu Żywieckiego – Romankę (trzecią co do wysokości górę po Babiej Górze i Pilsku w tej grupie górskiej, z pięknym, pierwotnym drzewostanem puszczy karpackiej u szczytu).

„Daj sie ponieśc fali ludzkich serc”, naklej serduszko i idź z nami, potencjalny Kwestorze! Dla ułatwienia zamieszczam plakat bielskiego PTT na XII Karpacki Finał WOŚP na Hali Lipowskiej. W razie czego, służę miejscem w samochodzie z Krakowa w piątek i/lub do Krakowa w niedzielę po południu. Koszta gazu to łącznie 25zł/100km czyli jakieś 80 zł w obie strony, do podziału na liczbę pasażerów i kierowcę.

Do zobaczenia na szlaku!

Doktorek