Tablica na domu rodziny Mischke w Zakopanem

Tablica na domu rodziny Mischke w ZakopanemW niedzielę, 12 października 2014 r. w samo południe, odbyło się miłe spotkanie rodziny dr Tadeusza Mischke (ojca Macieja), w czasie którego została odsłonięta tablica upamiętniająca tego znanego zakopiańskiego dentystę. Tablica ta znajduje się na ścianie willi „Baśka” przy ul. Witkiewicza 21.
Do udziału w tej uroczystości zaprosił mnie Wojciech Mischke, syn Macieja, rewanżując się za moją inicjatywę umieszczenia, w ubiegłym roku, na Wiktorówkach tablicy upamiętniającej Macieja Mischke, prezesa PTT w latach 1989-1995, a następnie prezesa honorowego.
Niestety, nie udało się mnie i towarzyszącej mi kol. Barbarze Oleksyn, zdążyć na czas z Morskiego Oka, gdzie w sobotę zebrało się kilkanaście osób z Oddziału Krakowskiego PTT. Zejście z Morskiego Oka na Palenicę i przedostanie się stamtąd na Krupówki zajęło nam około czterech godzin. Mogłyśmy tylko przyłączyć się do Rodziny, którą jeszcze zastałyśmy przy wspomnieniach o dr Tadeuszu Mischke, który był znaczącą osobą w Zakopanem za czasów II RP.
Wszystko, co chcieli przekazać potomnym fundatorzy, zostało zapisane na tablicy, którą prezentuję na załączonym zdjęciu.

Barbara Morawska-Nowak