„Co słychać?” nr 7-8 (331-332) / 2018

Strona tytułowa wakacyjnego (331-332) numeru "Co Słychać".

Strona tytułowa wakacyjnego (331-332) numeru „Co Słychać”.

Nieco opóźniony, wakacyjny numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwiera relacja z 65. Rajdu Przyjaźni Bieszczadzkich, którego organizatorem od lat jest Oddział PTT „MKG Carpatia” z Mielca.

Z uwagi na wakacyjny charakter numeru, znajdziemy w nim wyłączenie relacje z wakacyjnych wojaży PTT, zarówno tych oddziałowych, jak i wyjazdów członków naszego Towarzystwa.

Tradycyjnie popularnym kierunkiem były Karpaty Ukraińskie. Martyna Ptaszek relacjonuje wyjazd bielskiego oddziału w Czarnohorę i Świdowiec, z kolei Grażyna Jedlikowska informuje o zakończeniu zdobywania Korony Beskidów Ukraińskich przez członków ostrowieckiego PTT.

Z wyjazdów, których celem był Kaukaz, w numerze znajdziemy dwie relacje. Wojciech Szarota (O/Nowy Sącz) szczegółowo relacjonuje oddziałową wyprawę do Gruzji i Azerbejdżanu, a Ryszard Barteczko (O/Bielsko-Biała) opowiada o zdobyciu Elbrusa.

Ważnym celem aktywności naszego Towarzystwa są Tatry. Janusz Barszcz przybliża XV Rajd „Perciami Ku Wierchom” zorganizowany przez Oddział PTT w Radomiu, a Teresa Karbowniczek (O/Ostrowiec Św.) opisuje pożegnanie wakacji w Tatrach. Marcin Kolonko (O/Kraków) relacjonuje wycieczkę na Bystrą w Tatrach Zachodnich, podczas której do woli mógł fotografować kozice.

Z innych gór przeczytamy o trekkingu Stefana Sytniewskiego (O/Opole) w Himalajach Ladakhu oraz zapoznamy się przebiegiem wyjazdu Oddziału PTT w Jaworznie we włoskie Dolomity, o których pisze Monika Nowak.

Numer uzupełnia artykuł Janusza Pilszaka (K/Kozy), który wraz z wnukiem Dominikiem, członkiem Szkolnego Koła PTT przeszedł w czerwcu Mały Szlak Beskidzki.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,70 MB)

Redakcja „Co słychać?”