„Co słychać?” nr 4 (364) / 2021

Okładka 4 (364) / 2021 numeru „Co Słychać”

Kwietniowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwierają życzenia wielkanocne od Prezes PTT, Jolanty Augustyńskiej.

Wśród bogatych wieści z życia oddziałów znajdziemy relacje z zimowej aktywności naszych oddziałów i kół – o wędrówce bieszczadzkimi szlakami K/Oświęcim, wyrypie O/Radom oraz tatrzańskich wejściach naszej prezes.

Nieco wiosny przynoszą z kolei dwa artykuły o wydarzeniach zorganizowanych przez O/Ostrowiec Św. Co jeszcze w tym dziale? Antonina Sebesta (O/Kraków) została laureatką konkursu poetyckiego, a tarnowianie słuchali górskich opowieści na festiwalu „Górnolotni 2021”. Smutną wiadomość przynoszą z kolei wieści z Nowego Sącza, gdzie w ostatnim czasie pożegnaliśmy dwie koleżanki.

Po raz kolejny mamy okazję przeczytać wywiad Kingi Buras, która tym razem rozmawiała z członkiem tarnowskiego oddziału PTT, Tomaszem Markiem Badurem, który w ostatnim czasie podjął pierwszą próbę zimowego przejścia Szlaku Karpackiego.

O tym, że mieszkając w Szwajcarii nie da się zapomnieć o górach pisze Martyna Ptaszek-Pabian, a tradycyjnie poruszanymi tematami historycznymi są w tym numerze wspomnienia o generale Mariuszu Zaruskim w 80. rocznicę śmierci oraz Edhardzie Loretanie, który zmarł 10 lat temu.

Numer uzupełnia tradycyjny o tej porze roku apel o przekazanie 1% podatku na rzecz PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,59 MB)

Redakcja „Co słychać?”